Trafik

En Ucuz Kış Lastiği Fiyatları 2018

Soğuk havaların artık kendini göstermesiyle beraber, en ucuz kış lastiği arayışları da baş gösterdi. Sıcak havalar uzaklaştıkça, yağışlı havalar ülke genelinde yayılmaya başladı. Yağışların çok fazla yaşandığı yurt genelinde; araç sahipleri, lastik değişimlerine yönelmeye giriştiler. Pek çok otomobil kullanıcısı; bu durum neticesinde, gerekli araştırmalar yapmaya koyuldular. Kimileri bilgisayar başında en uygun olan seçeneklere bakarken, kimisi de uygun yerlerden fiyat taleplerini değerlendiriyorlar.

En uygun olan lastiği alabilmek adına, sitelerden verilen talepler de, değerlendirilme aşamasındalar. Bu konuyla ilgili araştırmalar yaparken, editörler tarafından yayınlanan makaleler de son derece etkili olurlar. Kış lastiği alırken, fiyatlar da büyük farklılıklar görmek olasıdır. Fiyat farklılıkları, bulunulan ile hatta semte göre değişiklikler gösterebilirler. Lastik fiyatlarındaki en önemli etkenlerin başında; lastiğin markası, lastiğin kullanım senesi ve de lastiğin ebatları önemli bir yer kaplar.

Kış Lastiğinde En Doğru Seçim Yapmayı Sağlayan Etkenler

Yoldaki çalışmaların ve sorunların eksikliğini düşünerek, hayati tehlikelere karşı önlem almak kaçınılmazdır. Hayatı riske sokmak istemeyen araç sahipleri; yol tutuşuna hakim, ıslak zeminde sorun yaşatmayan ve ses çıkartmayan dayanıklı lastikleri tercih ederler. Yoldaki dönemeçlerin rahat kavranması ve lastiğin uygun yumuşaklıkta olması çok önemlidir. Kalite seçiminde, standartlar iklim ve yol koşullarına göre şekillenir. Lastik seçiminde, araçların modeli de göz önünde bulundurulmalıdır.

Araç testleri yapıldığında; lastiklerin kaygan zeminde duruşu, yol hakimiyeti ve de kullanılacağı alanlar her zaman dikkate alınır. Lastik seçimi yapanların da, bu konuda son derece hassas davranmaları gerekir. Yapılan seçimlerin bu yönde olması, doğru bir tavırdır. Doğru seçim yapmanın en iyi yolu; aşınma durumunu, gürültü sesini, kuru ve ıslak zemindeki performansını ve yakıt tüketimini kontrol etmekten geçer. Bu durumların doğru şekilde kontrol edilmesi, yapılan tercihte sıkıntı yaşatmaz. Hatta, yanlış tercihin yol açacağı maddi kayıplar da engellenir.

Kış Lastiği Uygulama Zorunluluğu Neden Vardır?

Kış lastiği, hayati bakımdan zorunlu bir gereksinimdir. Hükümetin koyduğu kurallar çerçevesinde, belirtilen tarihe mutlaka uymak gerekir. Bu uygulamaya uymayan araç sahiplerine, 625 Türk lirası idari para cezası kesilir. İdari para cezasındaki oranlara, Bakanlar kurulu çerçevesinde yetki sağlanır. Her sene uygulanan bu ceza, kişileri dikkatli olması konusunda uyarır. Bu tarz cezalar, tamamen riskleri en aza indirgemek maksadıyla uygulanır.

Kış Lastiği Fiyatlarında Oran Kriteri

Kış lastiği fiyatlarını; yaşanılan ortam etkilerken, asıl belirleme lastiğin ebatına göre şekillenir. Rekabet payı da, lastiklerin fiyatlarını etkileyen faktörlerden biridir. İnternet sitelerinden yapılan araştırmalarda, lastik fiyatları arasındaki farklar incelenebilir. Fiyat politikalarını anlamak için; lastiğin senesine, geleceği mekana ve kalitesine bakılabilir. Kriterler iyice incelenmeden, fiyat oranına göre lastik almak hiç de akıllıca bir yol değildir.

İnternet Sitelerinden Alınan Fiyat İstatistikleri

Kış lastiği ile rekabet yapan firmalar arasında, büyük oranlar oynar. En düşük oranla, en yüksek orandaki fark sitelerden rahatlıkla takip edilir. Yüzdelik bazda bakıldığında da, ciddi rakamlara ulaşmak mümkündür. Lastik.com sitesinden alınan lastik fiyatlarında; 64 Türk lirası ile 2040 Türk lirası arasında fiyatlara rastlamak olasıdır. Lastik.com.tr adresinde de, 149 Türk lirasından 1302 Türk lirasına kadar değişen rakamlar mevcuttur. Lastik portal sitesinde ise, 116 Türk lirasından başlayan fiyatlar, 7629 Türk lirasına kadar uzanır. Gitti gidiyor adresinde de; 69 Türk lirasından başlayan fiyatlar, 2860 Türk lirasına ulaşır. N11 adresinden bakılan fiyatlar; 100 Türk lirasından 8105 Türk lirasına kadar devam ederler. Akakçe’de 104 Türk lirasından başlayan fiyatların, 8387 Türk lirasına kadar yükseldiği gözlemlenir. Hepsi burada da ise; fiyatlar, 104 Türk lirasından 8387 Türk lirasına kadar artış gösterir.

Lassa Markası’na Göre Farklılaşan Oranlara Genel Bakış

Lassa’nın internet sitesine bakıldığı zaman, fiyat oranları hakkında detaylı bilgi almak mümkündür. Bu fiyatlar; bayilere göre de, bazı farklılıklar gösterebilir. Lassa ICEWAYS modelinin lastik fiyatları ortalama olarak; 202 Türk lirasından başlayarak, 448 Türk lirasına kadar yükselir. Lassa Snoways 3 model lastik fiyatlarında; ortalama değerler, 176 Türk lirasından başlayarak, 628 Türk lirasına kadar değişim gösterir. Lassa Snoways 2 model lastik fiyatlarında ortalama fiyatlar; 214 Türk lirası civarından başlayan fiyatlarla, müşterilere sunulur. Lassa Snoways 2 Plus model lastik fiyatlarındaki ortalama değerler; 176 Türk lirasından başlayarak, 334 Türk lirasına kadar farklılık gösterir.

Bridgestone Marka Kış Lastikleri ile Alakalı Fiyat Detayları

Bridgestone kış lastikleri hakkındaki fiyat bilgileri için, siteden araştırma yapmak yerinde olur; ama, bayilerde olan fiyat farklılıkları, tamamen o bayinin sorumluluğu altındadır. Bridgestone’da da; diğer lastik modellerinde olduğu gibi, model ve ebatlara göre bazı fiyat farklılıkları mevcuttur. Hafif ticari araçlar için verilen fiyatlarda; Bridgestone kış lastiği fiyatları, 225 Türk lirasından başlayıp, 535 Türk lirasına kadar değişim gösterir. Binek otomobiller için uygulanan Bridgestone kış lastiği ücretleri; 209 Türk lirasından, 1563 Türk lirasına kadar yükselir. 4×4 SUV segmentine sahip araçlarda Bridgestone kış lastiği fiyatları; 400 Türk lirasından, 1231 Türk lirasına kadar farklılık gösterir.

Michelin Marka Kış Lastiklerindeki Fiyat Değerlerine Genel Bakış

Bayilere göre değişen fiyat farklılıkları, Michelin marka lastiklerde de mevcuttur. Detaylı ve net bilgiler almak isteyenler; sitenin kendi web adresine girerek, en doğru fiyat bilgisini edinirler. Michelin marka lastiklerde de; fiyat oranları, ebat ve modellere göre değişim gösterir. Michelin Primacy HP model lastik fiyatlarına bakıldığında; ortalama 336 Türk lirasından başlayıp, 1438 Türk lirasına kadar yükselen fiyatlar karşımıza çıkar. Michelin Pilot Super Sport model lastik fiyatlarında ise; ortalama 602 Türk lirasından, 2300 Türk lirasına kadar yükselene değerler söz konusudur. Michelin Cross Climate plus model lastik fiyatlarındaki oranlar ortalama; 295 Türk lirasından, 870 Türk lirasına kadar devam eder.

Michelin Crossclimate model lastik fiyatları ortalama olarak; 258 Türk lirasından, 348 Türk lirasına kadar devam eder. Michelin Pilot Sport Cup 2 model lastik fiyatları ortalama değerleri; 618 Türk lirasından başlamak suretiyle, 2138 Türk lirasına kadar değişim gösterir. Michelin Primacy 3 model lastik fiyatları ortalama değerleri; 336 Türk lirasından başlayarak, 1438 Türk lirasına kadar değişim gösterir. Michelin Energy Saver Plus model lastik fiyatları bakınca; 236 Türk lirasından başlayan değerlerle, 535 Türk lirasına yükselen değerleri görebiliriz.

Michelin Pilot Sport 4 model lastik fiyatlarında ortalama oranlar; 359 Türk lirasından başlayarak, 1848 Türk lirasına kadar devam eder. Michelin Alpin A4 model lastik fiyatlarındaki ortalama oranlar; 255 Türk lirasından başlayarak, 726 Türk lirasına kadar yükselir. Michelin Alpin 5 model lastik fiyatlarındaki ortalama değerler; 269 Türk lirasından başlamak suretiyle, 818 Türk lirasına kadar değişim gösterir. Michelin Pilot Alpin PA 4 model lastik fiyatlarındaki ortalama değerlerde; 636 Türk lirasından başlayarak, 2041 Türk lirasına kadar farklılıklara sahiptir. Michelin Pilot Sport 4 S modelleri için belirlenen lastik fiyatları; ortalama olarak 913 Türk lirasından başlayarak, 1918 Türk lirasına kadar uzanan bir grafik çizer.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir