• Araç Muayene Ücreti Hesaplama

  Yıl içerisinde daha önce belirlenen takvime göre Tüvtürk’ün muayene merkezlerinden araç muayene işleminizi yaptırmanız gerekiyor. Bu takvimin süresinin dolması, geçerlilik süresinin bitmesi durumunda trafik polislerince araca el konulma cezai işlemi uygulanır. Bu sebepten kati suretle aracın muayenesini geciktirmeden yapmanız gerekmektedir. Araç muayenesinin yapımı yasal olarak zorunludur. Daha rahat ve tedbirli sürüş ve trafik denetlenmesi için devlet kanunları vasıtasıyla yasal zorunluluk haline gelmiştir. Böylelikle araç muayene işleminin belirli aralıklarla gerçekleştirilmesi gerekir. Kullanmakta olduğunuz aracın trafiğe çıkabilmesi için araç muayenesinden geçer rapor alması yasal olarak gerekli bir işlemdir. Tüvtürk aracılığıyla gerçekleştirilebilen araç muayene işlemleri ile aracın trafiğe çıkmasının uygunluğu kontrol edilerek, trafiğin sağlıklı ve güvenli olması açısından aracın risk çıkarıp çıkarmadığı denetlenmektedir.


  Araç muayene ücreti hesaplama işlemi, sizin de matematiksel hesapla yapabileceğiniz bir işlem olduğu gibi internet siteleri üzerinden hazır olarak verilen formlardan girerek de yapabileceğiniz bir işlemdir. Gecikme ücreti muayene süresi üstünden geçen her ay için muayene bedeli % 5’tir. Bu miktar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı hesabına yatmaktadır.

  Araç muayene ücreti hesaplama için öncelikle; aracın cinsi, muayeneye gideceği tarih ve son muayene geçerlilik tarihi bilgilerinize sahip olmak zorundasınız. Bu bilgilerin doğru olması yapılan işlemin doğruluğu konusunda sizin emin olmanızı sağlayacaktır. Bu tip sorgulamalar sizin ödeme yaptığınız zamanda bir sürprizle karşılaşmamanız için yardımcı olur.

  Araç muayene ücreti hesaplama internet siteleri üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Bu işlemi yapabilmeniz için en uygun site Tüvtürk internet sitesidir. Tüvtürk internet sitesinden her türden aracın muayene ücretini hesaplayabilirsiniz .

  Araç Muayene Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır ?

  Araç muayene ücreti hesaplama için öncelikle size aşağıdaki verdiğimiz Tüvtürk internet sitesinin internet bağlantısına tıklamanız gerekiyor. İnternet sitesine girdikten sonra karşınızda aşağıdaki gibi bir ekran belirir. Bu sayfa açıldıktan sonra, araç tipini, muayeneye gideceği tarihi ve son muayene geçerlilik tarihini girmeniz gerekir. Bunları girdikten sonra ‘Sorgula’ butonuna tıklayınız.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Araç Muayene Ücreti Sorgulama

  Gerekli bilgiler giriş yapılırsa ve tarih bilgileri de doğru girilirse, sizin asıl borcunuz sorgulama sonucunda belirecektir. Eğer ki son muayene tarihi üzerinden geçmişseniz cezanız ‘Gecikme Cezası ‘ adı altında toplam ödemeniz gereken miktara yansıyacaktır.

  Araç Muayene Ücreti Sorgulama

  Tüvtürk Araç Muayene Ücreti Hesaplama TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  Araç Muayene Ücreti Hesaplama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın