Genel

TÜBİTAK’tan Öğrencilere 6000 TL Burs İmkanı! Nasıl Alınır, Başvuru Şartları

TÜBİTAK’tan Stajyer Araştırmacı Bursu, Gençlere 6 Bin TL Burs İmkanı! Gelen bir son dakika haberine göre TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı başlatıyor. Belirtilen bilgilere göre de bu program da görev alan stajyerlere de 6.000TL’ye varan burs ödemeleri yapılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından son dakika gelişmesi olarak duyurulan habere göre TÜBİTAK bir Stajyer Araştırmacı Burs Programı başlatıyor ve burs programında görev alan stajyerlere 6.000TL’ye varan burs ödemesi yapılacağını açıklamış bulunmaktadır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yaptığı açıklamaya göre korona virüsü salgını için araştırmacı olarak görev yapacak, aşı ve ilaç geliştirilmesinde dahil olmak üzere Ar-Ge projelerinde çalışmak isteyen stajyerler alınacağı haberini vermiştir. TÜBİTAK tarafından başlatılacak olan Stajyer Araştırmacı Burs programında Ar-Ge çalışmalarında görev alacak olanlar araştırmacılara 6.000TL burs ödeneği verilecektir.

TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Program Detayları Nelerdir?

TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Program Detayları Nelerdir? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından bizzat açıklaması yapılan TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı’nın detayları ise şu şekilde olmaktadır. Korona virüsüne karşı yapılacak olan aşı ve ilaç geliştirme programının da içinde olduğu, Ar-Ge çalışmalarında görev almak isteyen vatandaşlarımızın TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı için başvuruda bulunabileceğini belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Varank konu hakkında Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında ise lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılarının belirtilen burs programına başvuruda bulunabileceklerini belirtmektedir.

Başvuru Yapmak İçin TIKLAYINIZ

Korona virüsü salgınına karşı mücadele verdiğimiz şu zamanlarda virüse karşı yapılacak olan araştırmalar aşı ve ilaç çalışmalarında görev alacak stajyerler aranmaktadır. Ar-Ge programı dahil olmak koşulu ile çalışmak isteyen stajyerlerimiz için TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı başlatılıyor. TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı dahilinde Ar-Ge çalışmalarında görev alacak olan araştırmacılarımıza 6 bin TL’ye varan burs ödemesi yapacaklarını belirtmektedirler. Başvuruda bulunacak olan adayların aşağıda belirtilen statülerde olmaları gerekmektedir.

  • Lisans,
  • Yüksek Lisans,
  • Doktora Öğrencileri,
  • Doktora Sonrası Araştırmacıları,

Belirtilen TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı için başvurularınızı aşağıda belirtilen adres üzerinden online olarak yapabilirsiniz.

Öğrencilerin Yetim Maaşı Şartları ve Nasıl Alabilirler

Öğrencilere Karşılıksız Kaymakamlık Bursu Nasıl Verilir?

Öğrencilere Burs Desteği Nelerdir, Nasıl Alınır?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu