Genel

TÜBİTAK’tan Öğrencilere 6000 TL Burs İmkanı! Nasıl Alınır, Başvuru Şartları

TÜBİTAK’tan Stajyer Araştırmacı Bursu, Gençlere 6 Bin TL Burs İmkanı! Gelen bir son dakika haberine göre TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı başlatıyor. Belirtilen bilgilere göre de bu program da görev alan stajyerlere de 6.000TL’ye varan burs ödemeleri yapılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından son dakika gelişmesi olarak duyurulan habere göre TÜBİTAK bir Stajyer Araştırmacı Burs Programı başlatıyor ve burs programında görev alan stajyerlere 6.000TL’ye varan burs ödemesi yapılacağını açıklamış bulunmaktadır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın yaptığı açıklamaya göre korona virüsü salgını için araştırmacı olarak görev yapacak, aşı ve ilaç geliştirilmesinde dahil olmak üzere Ar-Ge projelerinde çalışmak isteyen stajyerler alınacağı haberini vermiştir. TÜBİTAK tarafından başlatılacak olan Stajyer Araştırmacı Burs programında Ar-Ge çalışmalarında görev alacak olanlar araştırmacılara 6.000TL burs ödeneği verilecektir.

TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Program Detayları Nelerdir?

TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Program Detayları Nelerdir? Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından bizzat açıklaması yapılan TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı’nın detayları ise şu şekilde olmaktadır. Korona virüsüne karşı yapılacak olan aşı ve ilaç geliştirme programının da içinde olduğu, Ar-Ge çalışmalarında görev almak isteyen vatandaşlarımızın TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı için başvuruda bulunabileceğini belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Varank konu hakkında Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında ise lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacılarının belirtilen burs programına başvuruda bulunabileceklerini belirtmektedir.

Başvuru Yapmak İçin TIKLAYINIZ

Korona virüsü salgınına karşı mücadele verdiğimiz şu zamanlarda virüse karşı yapılacak olan araştırmalar aşı ve ilaç çalışmalarında görev alacak stajyerler aranmaktadır. Ar-Ge programı dahil olmak koşulu ile çalışmak isteyen stajyerlerimiz için TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı başlatılıyor. TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı dahilinde Ar-Ge çalışmalarında görev alacak olan araştırmacılarımıza 6 bin TL’ye varan burs ödemesi yapacaklarını belirtmektedirler. Başvuruda bulunacak olan adayların aşağıda belirtilen statülerde olmaları gerekmektedir.

  • Lisans,
  • Yüksek Lisans,
  • Doktora Öğrencileri,
  • Doktora Sonrası Araştırmacıları,

Belirtilen TÜBİTAK Stajyer Araştırmacı Burs Programı için başvurularınızı aşağıda belirtilen adres üzerinden online olarak yapabilirsiniz.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir