Genel

İstanbul’da Koronavirüsüne Karşı Son Dakika Gelişmesi Yaşandı!

İstanbul’da Koronavirüsüne Karşı Son Dakika Gelişmesi Yaşandı! Korona virüsüne karşı İstanbul’da son dakika gelişmesi olarak yeni bir uygulama başlatıldı. Buna göre İstanbul’da bazı meydanlar ve caddeler korona virüsü nedeniyle yaya trafiğine kapatılmış bulunmaktadır. Alınan karar doğrultusunda korona virüsüne karşı İstanbul’da gBağcılar Meydanı ve Güneşli Meydanı başta olmak üzere 6 adette işlek cadde yaya trafiğine kapatıldı. Yaşanan insan yoğunluğu nedeni ile korona virüsüne karşı sosyal mesafenin korunmadığı tespit edilmiş ve aşırı insan yoğunluğu bulunduğu tespit edilmiştir.

İstanbul’da belirtilen sebeplerden Bağcılar Meydanı, Güneşli Meydanı ve 6 adet işlek cadde 15 günlük süreyle olmak üzere yaya trafiğine kapatılmıştır. Uygulamanın 10 Nisan 2020 Saat: 17.00’da başlayacağı ve 24 Nisan 2020 Cuma günü Saat: 24.00’te son bulacağı açıklanmış bulunmaktadır. Cadde başlarında görevlendirilen Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve polis caddeye herhangi bir yaya giriş ve çıkışlarına izin vermemektedir.

İstanbul Genelinde Yaya Trafiğine Kapatılan Yerler Nerelerdir?

İstanbul Genelinde Yaya Trafiğine Kapatılan Yerler Nerelerdir? Tüm dünyayı etkisi atına almaya devam eden ve oldukça hızlı yayılma özelliği nedeni ile korona virüsüne karşı İstanbul’da son dakika gelişmesi yaşanarak bazı caddeler ve meydanlar yaya trafiğine kapatılmış bulunmaktadır. İstanbul Bağcılar Kaymakamlığı vatandaşların korona virüsüne karşı korumak adına ekstra önlemler almaya imza atmış bulunmaktadır. İstanbul Bağcılar Belediyesi tarafından alınan son dakika kararına göre yaya trafiğine kapatılan cadde ve meydanlar aşağıdaki gibi belirtilmiş bulunmaktadır.

  • Bağcılar Meydanı,
  • Güneşli Meydanı,
  • Güneşli Mahallesi Kirazlı Caddesi,
  • Hürriyet Mahallesi Menderes Caddesi,
  • Fatih Mahallesi Eski Pazar Caddesi,
  • Yenigün Mahallesi 628. Sokak,
  • Sancaktepe Mahallesi Çarşı Caddesi,
  • Kirazlı Mahallesi – Yenimahalle Ahmet Kabaklı Caddesi

İstanbul genelinde alınan kararlar neticesinde yukarıda belirtilen tüm caddeler, mahalleler ve meydanlar 15 gün olarak yaya trafiğine kapatılmıştır. Fakat esnaf izin belgesi olanlar, transit yolcu ve zaruri ihtiyaçların karşılanması amacıyla bölgeden geçmek zorunda kalanlar alınan bu karardan muaf olmaktadırlar. Alınan kararlara uymayan vatandaşlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununa göre cezai işlem yapılacağı belirtilmiş bulunulmaktadır. Alınan karar açıklandıktan sonra meydan ve caddenin giriş ve çıkışları bariyerler aracılığı ile çevrilerek polis ve zabıta ekipleri tarafından denetlenmektedir.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu