emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi ve İşleyişi

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 15 yaşının üzerindeki her fiil ehliyete sahip olan bireyler başvurabilir. Sisteme giriş yapıldıktan sonra, 10 yıl süre ile sistemde kalınması gerekmektedir. Sisteme başvuran bireyler 56 yaşını tamamladıktan sonra emekliliğe hak kazanmaktadırlar. Emekliliğe hak kazanan bireyler, birikimlerinin bir kısmını ya da tamamını toplu halde alabilirler. Buna ek olarak, Bireysel Emeklilik Sistemine dahil olan bireyler emeklilik birikimlerini düzenli gelir olarak ödenmesini talep edebilirler. Bu sayede kişiler, kamuya bağlı sosyal güvenlik sisteminin dışında düzenli bir ek gelir sağlayarak, çalışma hayatındaki standartları koruyabilirler.

BES, Sosyal Güvenlik Sistemi’ne bir alternatif değildir. Bireysel Emeklilik Sistemi Sosyal Güvenlik Sistemine tamamlayıcı olarak işler. Bu sisteme katılım, sosyal güvenlik sisteminin aksine isteğe bağlı gerçekleştirilir. Katılımcıların yapacakları katkı payı ödemeleri emeklilik fonlarında uzman personeller tarafından değerlendirilerek belirlenir. Burada amaç müşterilerin en iyi hizmeti en iyi kalitede almasıdır. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin fonları uzman özel portföy yönetim şirketleri tarafından yürütülür.

BES birçok fırsat ve kolaylıklar sunarak her gün kendini daha da yenileyen bir sistemdir. Söz konusu sistemle yalnızca yatırım yaparak çok daha rahat bir emeklilik hayatı geçirmekle kalmaz ayrıca Bireysel Emeklilik hesabına yapılan katkı paylarının %25’ine tekabül eden bir tutarda Devlet Katkısından faydalanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; bireysel emeklilik hesabınıza her ay 200 TL yatırırsanız, devlet katkısı ile hesabınıza toplamda 250  TL yatacaktır. Bu sayede hem yatırımınız değerlenecek, hem de emeklilik hayatınızdaki standartlarınız daha da yükselecektir.

Anadolubank ve Bireysel Emeklilik Sistemi

Anadolubank müşterilerine Bireysel Emeklilik Sistemi dahilinde birçok imkan ve fırsat sunmaktadır. Anadolubank A:Ş Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş ve NN Hayat ve Emeklilik A.Ş acentesi bünyesinde yer almaktadır. Bireysel Emeklilik Sisteminde uzun süredir faaliyet gösteren tecrübeli bir bankadır. Bireysel Emeklilik Sisteminin genel ilke ve amaçlarına uygun olarak düzenlemeler yaparak, müşterilerine geniş imkanlar sağlamaktadır. Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemine katılarak bir yıl içerisinde ilgili yılın toplam brüt asgari ücret tutarının %25’ine kadar olan Devlet Katkısını elde edebilirsiniz. Bu sayede kazancınız büyüyerek devam eder.

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi’nde Sunulan Haklar Nelerdir?

Bireysel Emeklilik Sistemlerinde seçilen planlamalara göre sözleşmeler imzalanır. Bu sözleşmeler kapsamında sistemden ayrılma ve emeklilik hakkı hariç diğer hakların değiştirilmesi kararlaştırılabilir. Müşteriler, katkı payı dağılım oranlarında değişiklik yapabilirler. Değişiklik talebinde bulunulan tarihten itibaren ödenecek katkı payı tutarları ve Bireysel Emeklilik Hesabındaki Birikimler müşterinin isteğine bağlı olarak yeniden düzenlenebilir. Emeklilik planında, sözleşmede belirtilen sayı kapsamında değiştirebilme imkanız mevcuttur. Sözleşmeden belirtilen huşulara bağlı kalınarak, emeklilik sözleşmenizi yürürlük tarihinden itibaren en az iki yıl süreyle aynı şirkette kalmak üzere başka şirkete aktarabilirsiniz. Bu sayede birikimleriniz kayıp yaşamadan devam eder. Eğer hesabınızda herhangi bir borç varsa bu kesilerek yeni hesaba aktarılır. Emekliliğe hak kazanıldığında müşteriler, hesap birleştirme imkanı bulabilirler. Buna göre; Birden fazla emeklilik sözleşmeniz varsa, emeklilik hakkı kazanıldığı andan itibaren yürürlükte bulunan hesapları birleştirebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl İşler?

Bireysel Emeklilik Sistemi dahilinde planlamalar ve programlar yer alır. Size en uygun emeklilik programını seçerek sisteme dahil olabilirsiniz. Emeklilik planları çeşitli risk analizlerine göre belirlenir. Plan belirlendikten sonra, bankanın kriterlerine göre belirlenmiş sözleşme süreci başlar. Emeklilik sözleşmenizi imzaladığınız tarihten itibaren emeklilik fonunuz devreye girer. Emeklilik fonunuzda yapabileceğiniz değişmeler, sözleşmenizde belirtilir. Ayrıca sözleşmenizin imzalanmasından 1 yıl sonra sözleşmede belirtilen koşullara uygun olarak, aynı veya farklı şirketlerin açılmış bireysel emeklilik hesaplarınızı birleştirebilirsiniz.

Emeklilik sözleşmesi nedir?

Emeklilik sözleşmesi, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne bağlı olarak, katkı payınızın ödenmesine ve yapacağınız birikimlerinizin bireysel emeklilik hesaplarında izlenmesine, yapılacak olan kesintilere, sistemden ayrılmanızla ve emekli olma koşullarınıza kadar diğer hak ve yönetmeliklerin belirtildiği bir sözleşmedir. Bu sözleşmeyi imzalayarak Bireysel Emeklilik Sistemi’ne giriş yapmış olursunuz.

Anadolubank ve ING İşbirliği

2013’te kararlaştırılan protokole göre; ING Emeklilik’in bireysel emeklilik ve sigorta ürünleri Anadolubank şubelerinde satılmaya başlanmıştır. İki büyün bankanın güçlerini birleştirmeleri müşterilere daha iyi hizmet sunmalarının önünü açmıştır. İki banka arasında imzalanan anlaşmaya göre Türkiye genelindeki ING Emeklilik’in emeklilik ve sigorta ürünleri, müşterilere Anadolubank noktalarında sunulmaya başlandı. Söz konusu kapsamda ING Emeklilik Mavi Emeklilik Planı ve VIP Emeklilik Planı adı ile bireysel emeklilik ürünleri Anadolubank şubelerinde müşteri ile 2013 yılından beri buluşuyor.

Bireysel Emeklilik Sistemi için aşağıdaki linki tıklayarak ayrıntılı bilgilere ulaşabilir, telefon numaralarından banka ile irtibata geçebilir size en yakın Anadolubank şubesine ulaşarak emeklilik işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Anadolubank Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Detaylar İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.