• Halk Bankası Bireysel Emeklilik

  Her vatandaş hayatı boyunca gelir elde etmek, geçimini sağlamak için çalışır. Bir kısmı okuyarak elde ettikleri meslekleri sayesinde diğer bir kısmı ise kendi becerileri ile olan meslekleri tercih ederler. Her koşulda vatandaşların sahip olmaları gereken işleri vardır. Sahip oldukları bu işler sonucunda da her ay düzenli olarak maaş alırlar. Aldıkları bu maaşlar sonucunda da gelecek yaşamlarına çeşitli yatırımlarda bulunurlar. Bu yatırımların ilki devletin bizzat kendisinin de desteklemiş olduğu emeklilik işlemleridir. Emeklilik sayesinde vatandaşlar yaşlılık dönemine geldiklerinde emekli maaşı almaya hak kazanırlar. Emeklilik maaşları ile beraber bundan sonraki yaşamlarını düzenli bir gelirle devam ettirirler. Emeklilik maaşı alınabilmesi için ise öncelikle emeklilik şartlarının her birinin yerine getirilmiş olması gerekir. Emekli olunabilmesi için vatandaşların bağlı oldukları Sosyal Sigorta Kurumlarına düzenli olarak primlerini ödemeleri gerekir. Ödenen primler sonucunda belirli bir yaştan sonra emeklilik maaşlarını almaya hak kazanırlar. Ancak ülkemizde emekli olan vatandaşların yakındıkları bazı durumlar vardır. Bu durumlardan biri de emekli maaşının yetersiz olmasıdır. Emekli maaşını yetersiz gören bireyler kendilerine farklı yatırım sistemleri ararlar. Çeşitli bankalarla görüşürler. Bu bankalardan biri de Halk Bankası’dır. Şimdi Halk Bankası Bireysel Emeklilik konusuna bir göz atalım.


  Halk Bankası Bireysel Emeklilik İşlemi

  Belki de hayatımızın en güzide yaşlarında olacağımız emeklilik zamanımızın çok iyi geçmesi için uğraşırız. Evde oturup kös kös oturmak yerine dışarı çıkıp gidemediğimiz, göremediğimiz yerleri görmek ve gezmek için emeklilik yaşları çok idealdir. Bu durumda vatandaşlar olarak bizler de emeklilik hayatımızı nasıl daha iyileştirebiliriz diye düşünürüz. Aldığımız emekli maaşları elbette rahat bir emeklilik için yeterli değildir. Bu nedenle bankaların yatırım sistemlerini kullanabiliriz. Devletin de desteklediği bireysel emeklilik sistemleri sayesinde bizler dopdolu bir emeklilik hayatı geçirebiliriz. Bu nedenle emeklilik adına yapılan her türlü işlemi inceleyip gerçekleştirebiliriz. Halk Bankası Bireysel Emeklilik sistemi de yatırımın en verimli hallerinden biridir.

  Halk Bankası Bireysel Emeklilik Koşulları

  1. Bu bireysel emeklilik sistem kamu sosyal güvenlik sistemine ek olarak düzenlenmiştir.
  2. Halkbank bireysel emeklilik sistemine yapacak olduğunuz ilk girişin ardından on yıl süreniz vardır. On yıl boyunca bu sistemde kalarak 56 yaşını tamamlamanız gerekir.
  3. Eğer isterseniz emeklilik haklarınızı kendinizin belirleyeceği bir tarihte kullanabilirsiniz.
  4. Halkbankası bireysel emeklilik işlemleri ise 2013 yılında 1 Ocak tarihinden itibaren hizmet vermektedir.
  5. Emekliliğe hak kazanan bireyler elde edecek oldukları birikim tutarlarını sisteme girerek alacak oldukları miktarları öğrenebilirsiniz.
  6. Bireysel Emeklilik hesabına yatırılan katkı payları için % 25 oranında devlet yardım edecektir. Bu oran kadar devlet katkısı yatırımcılara eklenecektir.
  7. Devlet katkısının en üst olduğu limit tutarı aylık brüt asgari ücretin %25 olduğu kadardır.
  8. Düzenli olarak her ay kesintisiz bireysel emeklilik ödemesinin yapılması gerekir.

  Yukarıda geçerli olan tüm maddeleri dikkate alarak sizler de Halk Bankası Bireysel Emeklilik işlemlerini başlatabilirsiniz. Kesintisiz ödeme bu maddeler içerisinde en önemli olanıdır. Çünkü önceden imzalanan sözleşmeler gereği sizlerin bu ücreti düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Siz ödedikçe devlette sizin üzerinize bu katkı parasını koyacaktır. Böylelikle çok daha rahat bir emeklilik hayatı geçirme imkânı bulmuş olursunuz. Dilediğiniz zaman Halk Bankası şubelerinden birine giderek Halk Bankası Bireysel Emeklilik İşlemlerini başlatabilirsiniz.  tıkla sorunu sor

  Halk Bankası Bireysel Emeklilik İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın