emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödemeleri Bugün Başladı!

Son Dakika İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödemeleri Bugün Başladı!

Son Dakika İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödemeleri Bugün Başladı! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamasında kısa çalışma ödemeleri ve işsizlik ödemelerinin öne çekildiğini ve 29 Haziran 2020 Pazartesi yani bu günden itibaren ödenmeye başlayacağını açıklamıştı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan açıklama sonrasında kısa çalışma ve işsizlik ödemeleri bu gün itibarı ile hesaplara gönderilmeye başlanmış bulunuyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından gerçekleştirilen açıklama sonrasında Haziran 2020 ayı için kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin erkene alındığını belirtmiş ve ödemelerin 29 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren hesaplara gönderilmeye başlayacağını da sözlerine eklemiş bulunmaktadır.

Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödemeleri Başladı!

Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödemeleri Başladı! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bir açıklama yapmış ve korona virüsü kapsamında, 5 Temmuz 2020 tarihinde ödenmesi gereken Haziran 2020 ayına ait olan işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin erkene çektiklerini belirtmiş bulunuyor. Bakan Selçuk, ödemelerin 29 Haziran 2020 pazartesi günüden itibaren hesaplara aktarılmaya başlanacağını belirtmiş ve bu gün itibarı ile ödemeler başlamış bulunmaktadır.

Bakan Selçuk, açıklamasında Haziran 2020 ayına ait olan kısa çalışma ve işsizlik ödemelerinin 29 Haziran ve 3 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtmiş bulunuyor. IBAN bilgileri bulunan vatandaşlar için hesaplarına gönderileceğini belirtirken, bulunmayanlar için de adlarına PTT şubelerine gönderileceği belirtilmiştir. Kısa çalışma ve işsizlik ödemelerinin hesaplara gönderiş tarihleri de aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 0 olanlara 29 Haziran 2020 Pazartesi günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 2 olanlara 30 Haziran 2020 Salı günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 4 olanlara 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 6 olanlara 2 Temmuz 2020 Perşembe günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 8 olanlara 3 Temmuz 2020 Cuma günü,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.