ÇSGB

Destek Ödemeleri ve İşsizlik Sigortası Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor?

Destek Ödemeleri ve İşsizlik Sigortası Ödemeleri Ne Zaman Başlıyor? Korona virüsü salgını nedeniyle tüm dünyada ve ülkemiz genelinde yayılmasını engellemek için pek çok tedbir alınmış bulunmaktadır. Bu kapsamda korona virüsünün vatandaşlar üzerindeki sosyo ekonomik etkisini hafifletmek adına Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan talimatı ile bazı destek ve yardım ödemeleri yapılacak. Yapılacak olan ödemelerin Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde yürürlüğe konulmuş bulunmaktadır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı açıklamasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çerçevesinde 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren başlayarak belirtilen paket kapsamında 2 milyon haneye 1.000TL destek ödemeleri 5 gün içerisinde yapılacağı bildirilmiş bulunmaktadır. Fakat yapılacak olan destek ödemelerinin güncel durumumuz nedeniyle vatandaşlarımızı riske atmamak adına yeni bir karar alınmış bulunmaktadır.

İşsizlik Ödemeleri 6 Nisan 2020 Pazartesi Başlayacak!

Korona virüsü nedeniyle ülke olarak pek çok tedbir alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda alınan tedbirler doğrultusunda pek çok konuda destek ödemeleri ve hatta işsizlik ödemeleri gibi ödeneklerin de evlerinden vatandaşlara ödeneceği belirtilmiş ve ne zaman bu uygulamaya geçileceği merak konusu olmuştur. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, korona virüsü kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerinin PTT çalışanları tarafından vatandaşlara ödemelerinin evlerinde gerçekleştirileceğini bildirmiştir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, korona virüsü nedeni ile yapılacak olan ödemelerin başlangıcının ilk olarak 6 Nisan 2020 Pazartesi gününden itibaren 600 bin vatandaşımıza evlerinden ödeneceğini belirtmektedir. Belirtilen ödemelerin PTT iş yerlerinden, PTT ATM’lerinden ve kamu banka ATM’lerinden herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklamasına şöyle devam etti. Vatandaşların tedbiri elden bırakmalarını istemediğini belirtirken, bizim onları düşündüğümüz kadar onlar da kendilerini ve sevdiklerini düşünmelidir, dedi.

Sosyal Hizmetler 2 Milyon Haneye 1.000TL Nakdi Yardım Yapılacak!

Torun Bakım Maaşı (Parası) Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş İçin Sağlık Raporu Nereden ve Nasıl Alınır ?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba,

      Maaşınızı tanımlı banklardan da alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu