emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika Gelişmesi MEB 2020 İOKBS Bursluluk Sınavı Ertelendi!

Son Dakika Gelişmesi MEB 2020 İOKBS Bursluluk Sınavı Ertelendi!
21.05.2020

Son Dakika Gelişmesi MEB İOKBS Bursluluk Sınavı Ertelendi! Korona virüsü nedeni ile bir kez daha MEB tarafından tarihi değiştirilen İOKBS bursluluk sınavı 5 Eylül 2020 tarihine ertelenmiş bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenmekte olan ve 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11.sınıflar için düzenlenen İOKBS bursluluk sınavının tarihinde değişiklik yapıldığı belirtildi. Pandemi süreci nedeni ile sınav tarihinde değişikliğe gidilmesinin ardından 2020 İOKBS bursluluk sınavının ne zaman yapılacağı tüm adaylar tarafından araştırılmaya başlanmış bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, İlköğretim ve Otraöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı olan İOKBS sınav tarihinde bir kez daha değişiklik yapılmış bulunuyor. 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11.sınıflar için düzenlenmekte olan bursluluk sınav tarihi pandemi nedeni ile bir değişiklik daha yapıldı. İOKBS bursluluk sınavı daha önce de bir tarihi değiştirilerek 6 Haziran 2020 tarihinde yapılacağı açıklanmıştı. Yapılan son dakika açıklamasında ise pandemi nedeni ile düzenlenecek olan İOKBS bursluluk sınavı için belirlenen yeni tarih ise 5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılması için karar alınmış bulunmaktadır.

2020 İOKBS Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2020 İOKBS Bursluluk Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda daha önceden 6 Haziran 2020 tarihinde yapılması planlanan İOKBS bursluluk sınavı pandemi nedeni ile tekrar ertelenmiş bulunuyor. Buna göre 2020 yılı için İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı alınan en son karar doğrultusunda 5 Eylül 2020 Cumartesi gününe ertelenmiş bulunuyor. İOKBS bursluluk sınavı 2020 için 5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre de 5 Eylül 2020 İOKBS bursluluk sınavına girecek olan öğrencilerin sorumlu olduğu derslere yönelik olarak şu şekilde açıklama getirmiş bulunuyor. Bakan Selçuk, İOKBS bursluluk sınavına girecek olan öğrenciler için sorumlu oldukları derslerin, bulundukları sınıfların birinci dönem müfredatından ve kazanımlarından sorumlu olacaklardır dedi. Bu sınava girecek olan öğrenciler 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin daha önceden 9.sınıf dahilinde tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı dedi. Bakan Selçuk, bu kapsamında daralttıklarını belirterek 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerinin de sadece 9.sınıf birinci dönem müfredatından ve kazanımlarından sorumlu olacaklarını belirtti.

Yorumlar

  1. Görkem Yöney dedi ki:

    MEB, ÖSYM sınavları koronavirüs nedeniyle sürekli ertelendi. 2020 yılında tüm eğitim planlarımız alt üst oldu.