ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Bakan Selçuk Açıkladı İlave Tediye Ödemeleri Bugün Hesaplarda Olacak!

Bakan Selçuk Açıkladı İlave Tediye Ödemeleri Bugün Hesaplarda Olacak!
22.05.2020

Bakan Selçuk Açıkladı İlave Tediye Ödemeleri Bugün Hesaplarda Olacak! Son dakika haberi olarak duyrulan bilgiye göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, ilave tediye ödemelerinin bu gün hesaplara gönderileceğini belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bayram öncesi sevindirici haberi kamu işçilerine vermiş bulunuyor. Bakan Selçuk Ramazan Bayramı öncesi 13 günlük tediye ödemelerinin bu gün hesaplara aktarılacağını belirtti.

Bakan Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması Geldi!

Bakan Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması Geldi! Son dakika haberi olarak manşet verilen bilgiye göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamu işçileri için şu haberi paylaşmış bulunmaktadır. Habere göre kamu işçilerinin 13 günlük tediye ödemelerinin bu gün hesaplara aktarım işleminin gerçekleştireceğini belirtmiş bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, yazılı olarak yaptığı açıklamasında, her yıl ödenen ilave tediye ödemelerinin toplamda 56 günlük olduğunu belirtmiştir. Bakan Selçuk, tediye ödemelerinin yıl içerisinde iki kez yayınlanarak, ikişer taksit şeklinde ödendiğini belirtmiş bulunuyor. Bakan, 26 günlük zorunlu ödeme seçeneklerinin ilk taksit işleminin ise 31 Ocak 2020 tarihinde yatırıldığını belirtirken, ikinci taksit ödeme işleminin ise bu gün yapılacağını belirtti. 6772 sayılı kanun gereğince kamu işçisine ödenmekte olan ilave tediyelere, 2017 yılında taşerondan kadroya geçmiş işçilerinde dahil edildiğini belirtti. Bakan Selçuk, ayrıca şu açıklamayı da eklemiş bulunarak, “Bakanlık olarak her zaman olduğu gibi Türkiye’mizin geleceği için değer üreten, kalkınmamızın en büyük destekçisi olan kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” açıklaması yapış bulunuyor. Bakan Selçuk, diğer yandan da yapılan tediye ödemelerini bayram öncesi gerçekleştiğini belirterek, tüm işçilerin ramazan Bayramı’nı tebrik etmiş bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.