• SGK Kredi Kartı Ödeme


  SGK Kredi Kartı ile Ödeme

  Bu yazımızda siz değerli okurlarımız ile SGK kredi kartı ödeme işlemi hakkında bilgileri paylaşacağız. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan kişilerin bağlı olduğu farklı sigorta kolları bulunmaktadır. Bunlar SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları olup kişiler çalıştıkları işlerin türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu kurumlara göre farklılık gösteren şartların sağlanması ile birlikte emeklilik işlemlerine de gerçekleşme imkanı tanınmaktadır. Emekliliğe kadar sağlanan şartlar ve prim ödemeleri sayesinde sigorta kurumları kişilere sağlık güvenceleri ve sosyal hizmetler sağlamaktadır. Bu hizmetler sayesinde kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve maddi anlamda yanlarında olmak amaçlanmıştır. SGK’nın sağladığı bu hizmetlerden kendileri haricinde bakmakla yükümlü olduğu kişiler de yararlanabilmektedir.


  Bilindiği üzere çalışanların ise bağlı oldukları SSK, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR’dan herhangi birine belirli miktarda prim ödeme işlemi yapmaları önemli olup düzenli olarak yapmaları gerekir. Çünkü bu düzenli ödemeler sayesinde hem kendileri hem sigortasına bağlı diğer kişiler Sosyal Güvenlik Kurumu içerisindeki imkanlardan yararlanabilmektedirler. Bu anlatmış olduğumuz prim ödeme işlemleri için önceden Sosyal Güvenlik Kurumlarına gitmeniz gerekli olup sıra bekleyerek vakit kaybedip gereksiz evraklarla uğraşmak durumunda kalabiliyorduk. Artık kurumların online hizmet imkanı ile birlikte internet üzerinden yapacak olduğunuz birkaç basit işlem sayesinde, kişilerin prim ödemenizi gerçekleştirebilmelerine imkan tanınmıştır. Kredi kartı ile ödeme işlemini gerçekleştirmeden önce borç sorgulama işleminin yapılması gerekir. Online olarak yapacağınız ödeme işleminizi SGK ile anlaşmalı olarak hizmet veren E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi sayesinde yapılacak olan işlemler için E-Devlet şifrenizin olması gerekir.

  SGK kredi kartı ödeme işlemi ile oluşan borçlarınızı dakikalar içerisinde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Düzenli olarak yapacağınız SGK borç sorgulama ve ödeme işlemleri sayesinde ekstra üzerine eklenecek gecikme zammı gibi hem maddi olumsuzluklardan hem de hizmet alacağınız sırada oluşabilecek aksaklıklardan kurtulmuş olursunuz. Yazımızın devamında SGK kredi kartı ödeme işleminizi nasıl ve nereden gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

  E-Devlet Üzerinden SGK Kredi Kartı Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

  SGK kredi kartı ödeme işlemi için online hizmet veren E-Devlet sistemini tercih edebilirsiniz. SGK ile ilgili yapacağınız SGK kredi kartı ödeme işlemi için ilk olarak aşağıda verdiğimiz bağlantı linkine tıklamanız gerekir. Devamında aşağıda görsel olarak da belirteceğimiz işlemleri sırasıyla uygulayınız. İşlem yapmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesinden kimliğiniz ile başvuru yapmalısınız. Başvurunuz sonucunda 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel olan E-Devlet şifrenizi ağzı kapalı bir zarf içerisinde temin edebilirsiniz. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan sayada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  Sosyal Güvenlik Kurumu Kart ile Prim Ödeme UygulamasıSonrasında açılan sayfada kimlik doğrulama işlemi için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifresini resimde belirtilen alanlara giriniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  154

  Sonrasında girilen bilgilerin kontrol edilmesi ile birlikte “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. SGK kredi kartı ödeme işleminizi yazımızda verilen adımların doğru bir şekilde yapmanız doğrultusunda tamamlayabilirsiniz.

  E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Kredi Kartı Ödeme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  SGK Kredi Kartı Ödeme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın