Genel

SED Ödemeleri Kurban Bayramı Öncesi Olarak Bugün Başlıyor!

Sosyal Ekonomik Destek (SED) Ödemeleri Bayram Öncesi Olarak Bugün Başlıyor! Sosyal Ekonomik Destek ödemeleri bugün itibarı ile hesaplara yatırılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan yeni bir açıklama kapsamında öğrenciler için sevindirici haber vermiş bulunmakta. Bakan Selçuk, tarafından yapılan açıklamada Kurban Bayramı öncesinde Sosyal Ekonomik Destek ödemelerinin bugün yapılacağını açıklamış bulunuyor. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasında şu ifadeler ile devam etmiş bulunuyor. Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti kapsamında 131 bin çocuğumuz için 138 milyon TL ödemenin bu gün yapılacağını belirtmiştir.

Kurban Bayramı Öncesinde Sosyal Destek Ödemeleri Yapılacak!

Kurban Bayramı Öncesinde Sosyal Destek Ödemeleri Yapılacak! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan açıklamada bu yıl Kurban Bayramının 31 Temmuz 2020 Cuma – 3 Ağustos 2020 Pazartesi günlerine denk gelmesi nedeni ile SED ödemelerinin bu gün yapılacağını belirtti. Sosyal Destek Ödemeleri hizmet kapsamında il müdürlükleri tarafından 2020 yılı Ağustos ayı için bu günden itibaren hesaplara gönderilmeye başlanacağı ifade etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kurban Bayramı öncesinde SED ödemeleri hizmetinden faydalanmakta olan 131 bin öğrencilerimiz için 138 milyon TL ödeme yapılacak dedi. Bakan Selçuk, SED ödemeleri ile çocuklarımızı aile yanında destekleyerek aile bütünlüğünü koruyor ve çocuklarımızın tüm yararını gözetmekteyiz. Bakan Selçuk, ödemelerin tüm çocuklar ve aileleri için hayırlı olmasını dilemiş bulunmaktadır. Bakan ayrıca Kurban Bayramı için çocuklarımızın ve ailelerimizin mübarek olmasını diliyorum ifadelerinde bulundu.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu