Genel

Son Dakika Haberi Fed Faiz Kararını Açıkladı!

Son Dakika Haberi Fed Faiz Kararını Açıkladı! Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Fed piyasalar tarafından merakla beklenen faiz kararını açıklamış bulunmaktadır. ABD Merkez Bankası Fed faizini % 0,25 oranında sabit bırakmış bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası olan Fed faiz kararında değişikliğe gitmeyerek faiz kararını % 0 ile % 0,25 arasında sabit olarak bırakmış bulunuyor. Fed tarafından yapılan açıklamaya göre alınan karara oy birliği ile birlikte varılmış bulunuyor. Fed, Amerika Birleşik Devletleri ekonomisini desteklemek adına tüm araçlarını kullanma kararını tekrarlayarak bozmamış bulunuyor.

Fed Faiz Kararıyla İlgili Açıklamaları Şu Şekilde!

Fed Faiz Kararıyla İlgili Açıklamaları Şu Şekilde! Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası olan Fed faiz kararı ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamaya göre faiz oranında değişikliğe gitmemiş bulunmaktadır. Diğer yandan faiz kararı ile ilgili yaptığı açıklamasında da aşağıdaki ifadelere yer vermiş bulunuyor.

  • Fed ekonomik politikası korona virüs salgınının izleyeceği yöne ciddi şekilde bağlı olmaktadır.
  • Devam etmekte olan sağlık krizi ekonomik aktivite, istihdam ve enflasyon üzerinde kısa vadede ağır olarak baskı yapacaktır.
  • Ekonomik aktivite ve istihdam son aylarda biraz toparlanmış bulunuyor. Fakat yılbaşında ulaştığı seviyelerin altında kalmaya devam ediyor.
  • Korona virüsü salgını ekonomik görünüm için oldukça ağır riskler taşımaya devam ediyor.
  • Yabancı merkez bankaları için dolar swap hatları ve repo kolaylığı 31 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek.
  • Hazine ve ajans destekli menkul değer kıymet alımları en azında cari hızında devam edecektir.
  • Cari Fed fon faiz oranının ekonomik son gelişmelere karşı koyabildiği için en Fed’in maksimum istihdam ve fiyat istikrarı hedeflerini başarma rayına girdiğinde emin olana dek devam ettireceklerini belirtti.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu