Genel

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca En Çok Vakası Bulunan Şehirleri Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca En Çok Vakası Bulunan Şehirleri Açıkladı! Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel korona virüsü verilerini açıklamış bulunuyor. Sağlık bakanı Fahrettin Koca, 2 Temmuz 2020 Perşembe günü için korona verilerini şu şekilde belirtmiş bulunuyor. Sağlık Bakanı, tarafından yapılan açıklama neticesinde 2 Temmuz 2020 Perşembe günü korona virüsü verileri 24 saatte bin 186 yeni vaka tespit edilirken, 24 saat içinde de 17 kişi hayatını kaybetmiş bulunuyor. 24 saat içerisinde bin 543 kişi iyileşmiş bulunurken, toplam iyileşen sayısı da 176 bin 965 kişi olmaktadır. 2 Temmuz 2020 Perşembe günü için güncek korona virüsü vaka sayıları aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Bu güne kadarki toplam test sayısı; 3.483.677,
  • Bu güne kadarki toplam vaka sayısı; 202.284,
  • Bu güne kadarki toplam vefat sayısı; 5.167,
  • Toplam yoğun bakım sayısı; 1.067,
  • Toplam entübe sayısı; 372,
  • Bu güne kadarki toplam iyileşen sayısı; 176.965,
  • 2 Temmuz 2020 Perşembe günü yapılan test sayısı; 49.174,
  • 2 Temmuz 2020 Perşembe günü yani vaka sayısı; 1.186,
  • 2 Temmuz 2020 Perşembe günü vefat edenlerin sayısı; 17,
  • 2 Temmuz 2020 Perşembe günü iyileşen vaka sayısı; 1.543 olmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca En Çok Vaka Görülen İlleri Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca En Çok Vaka Görülen İlleri Açıkladı! Sağlık Bakanı, vakaları açıkladığı bildiriminde, Burdur ve Gümüşhane illerinde 2 gündür yeni vaka görülmediğini belirtti. En çok vakaların görüldüğü 5 ilimizi de şu şekilde belirtmiş bulunuyor. İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya ve Bursa olduğunu belirtti. Bakan Koca toplum sağlığı için risk oluşturan görüntülerin ortaya çıktığını belirtti. Bu gün için medya da yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt görüntülerinin dikkat çektiğini belirtti. Bakan Koca, ayrıca başarısız olan şehirlerde örnek olarak şu illerimizi vermiş bulunuyor. Başarısız olan beş şehrimizi ise şöyle sıralamış bulunuyor, Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Kırşehir, Düzce olarak açıkladı.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu