ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Doktorlardan Uyarı; Koronavirüsüne Karşı Zerdeçal Ve Zencefil Kullanın!

Doktorlardan Uyarı; Koronavirüsüne Karşı Zerdeçal Ve Zencefil Kullanın!
27.03.2020

Koronavirüsüne Karşı Zerdeçal Ve Zencefil Kullanın! Tüm dünya çapında etkisini sürdüren ve her geçen günde artmaya devam eden virüse karşı önlem almak oldukça basit olarak yapılabilmektedir. Umanlardan gelen bilgiler doğrultusunda ilacı ve aşısı olmayan bir salgın ile karşı karşıya olduğumuz muhakkak olmaktadır. Yine de bazı ilaçların tedavi edildiği belirtilmekte fakat resmi bir şekilde gelen bir açıklama mevcut olmamaktadır. Alternatif tıp uzmanlarından gelen açıklamaya göre yine de çaresiz değiliz. Yıllardır kullanılmakta olan ve bağışıklığı destekleyen ve antiviral olarak kullanılan bitkilerin de bulunduğunu açıklamaktadırlar. Zerdeçal ve Zencefilin oldukça güçlü antiviral etkilerinin olduğu çok uzun yıllardır bilinmektedir. Bu iki bitki adına oldukça geniş çalışmalar bulunmaktadır. üstelik bu çalışmalara online olarak erişim sağlamanız muhtemel olan bir durumdur.

Korona virüsünün tedavi süreci hakkında da geniş bilgiye sahip tek ülke şuan için sadece salgının baş gösterdiği Çin olmaktadır. Çin’li bilim insanlarının içerisinde zencefilinde olduğu karışımlar ile hasatlıklı insanları iyileştirme tedavisinde kullandıkları ve konvansiyonel tedavileri geleneksel olan Çin Tıbbı ile birleştirerek kullandıkları belirtilmektedir. Şu an içinde salgının patlak vermesi gibi, salgını durdurmayı başaran ülke yine Çin olmaktadır. Hastalığın tedavisi içinde elde ettikleri tüm tecrübeleri tüm dünya ile kılavuz halinde paylaşmış bulunmaktadırlar. Çin korona virüsüne karşı tedavilerinde zencefil kullanmış ve yarar sağladığı konusunda da yayın yapmış bulunmaktadır.

Zerdeçal ve Zencefil Virüsün Etkilerini Zayıflatmakta!

Zerdeçal ve Zencefil Virüsün Etkilerini Zayıflatmakta! Zerdeçal ve Zencefilin vücuttaki çalışma prensibi şu şekilde anlatılmaktadır.

Zerdeçal; kalp krizi sonrasında kalp fonksiyonlarını iyileştirici etkiye sahip olmaktadır. Tedavi için kalpte hasarı olan hastalarda kullanılmaktadır. Zerdeçal bu tedavisini vücutta, ACE 2 enzim sistemini inhibe ederek yapmaktadır. Bu bilgiye çok uzun yıllar önce ulaşmış bulunmaktayız. Çalışmalara ulaşmak oldukça kolaydır.

Zencefil; bu bitkide aynı şekilde ACE 2 enzim sistemi için oldukça önemlidir. Çünkü Covid-19 virüsünün, bu enzim sistemini çökelterek hücreye girdiği bilinmektedir.

Zencefil ve Zerdeçal; bu iki bitkiyi suçlayan bireylere göre, Zerdeçal ve zencefil ACE 2 artışına sebep olduğu için korona virüsünün tutunmasını arttırıyormuş, fakat zencefil ve zerdeçal ACE enzim sistemini modüle eder, bu şekilde kalp fibrozonu engellemiş bulunur. Bu bitkiler üzerinde yapılan yorumlar oldukça yanlış olmaktadır. Yorum yapılan çalışmalar, kalp kası üzerindeki iyileşme sonucunu ölçen çalışmalar olmaktadır. Damarlar içerisinde bulunan ACE 2 reseptörleri üzerinde yapılmıştır. Bu durum akciğerler ile tamamen farklı seyretmektedir. Zerdeçalın virüsün ‘tutunmasını’ artırmak gibi bir etkisi yoktur, tam tersine, virüsün aktivitesini zayıflattığına dair bilimsel kanıtlar vardır.

Zerdeçal ve Zencefilin Faydaları Nelerdir?

Zerdeçal ve Zencefilin Faydaları Nelerdir? Bu iki bitkinin bilinen ve bilinmeyen faydaları aşağıdaki gibi olmaktadır.

Zencefil;

 • Antiemetik (Bulantı önleyici)
 • Bağışıklığı güçlendirir
 • Antiviral
 • Ağrı kesici
 • Güçlü bir antienflamatuar
 • Anti-kanser

Zerdeçal;

 • Detoks etkisi
 • Alzheimer’dan koruyucu
 • Antibakteriyel
 • Antifungal
 • Güçlü anti-kanser etki
 • Antienflamatuar
 • Antiviral
 • Karaciğer güçlendirici
 • Bağışıklığı güçlendirir
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.