Genel

Sağlık Bakanı F.Koca 16 Temmuz Güncel Koronavirüs Verilerini Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Güncel Koronavirüs Verilerini Açıkladı! Gelen son dakika bilgilerine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel korona virüsü verilerini paylaşmış bulunmaktadır. Sağlık Bakanı, tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, Türkiye korona virüsü ile mücadelesinde aldığı önlemler ile vaka sayısını kontrol altında tutmaya devam etmektedir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her gün düzenli bir şekilde vaka sayılarını paylaşmaya devam etmektedir. Sağlık Bakanı, tarafından açıklanan ve vatandaşlar tarafından da merak edilen 16 Temmuz güncel korona virüs vakaları açıklanmış bulunmaktadır.

Türkiye korona virüsü ile mücadele kapsamında almış olduğu önlemler çerçevesinde vaka verilerini kontrol altında tutmaya devam etmektedir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından güncel vaka verileri her gün düzenli olarak paylaşılmaya devam etmektedir. Sağlık Bakanı, tararından yapılan açıklamaya göre 16 Temmuz 2020 güncel korona virüsü verilerine yönelik şu ifadelerde bulunmuştur. Daha çok test, daha çok vaka saptar. Test sayısındaki yani vaka sayısı arasındaki ilişki ise birebir olmamaktadır. 15 Haziran 2020 tarihinde de 1.592 vaka sayısına ulaştığımız günkü test sayısının da 42.000 adet olduğunu belirtmiş bulunuyor. Test sayısının ihtiyaca göre değişiklik gösterdiğini ve sonucu belirleyenin ise alınan tedbir olduğunu ifade etmiş bulunmaktadır.

16 Temmuz 2020 Güncel Koronavirüs Verileri

16 Temmuz 2020 Güncel Koronavirüs Verileri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından açıklanan güncel korona virüs verileri şu şekilde olmaktadır.

  • Bu güne kadar yapılan toplam test sayısı; 4 milyon 149 bin 909 adet,
  • Bu güne kadar ortaya çıkan vaka sayısı; 216 bin 873 adet,
  • Bu güne kadar toplam vefat eden hasta sayısı; 5 bin 440 adet,
  • Güncel yoğun bakım hasta sayısı; bin 213 adet,
  • Güncel entübe hasta sayısı; 394 adet,
  • Bu güne kadar tespit edilen ve iyileşen korona virüsü hasta sayısı; 198 bin 820 adet,
  • 16 Temmuz günü yapılan toplam test sayısı; 42 bin 411 adet,
  • 16 Temmuz günü tespit edilen toplam yeni vaka sayısı; 933 adet,
  • 16 Temmuz günü vefat eden hasta sayısı; 21 adet,
  • 16 Temmuz günü toplam iyileşen güncel hasta sayısı; bin 87 kişi.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu