Genel

Bakan Zehra Zümrüt Açıkladı 18 İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Eklendi!

Bakan Zehra Zümrüt Açıkladı 18 İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Eklendi! Gelen son dakika haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan açıklama doğrultusunda 18 adet ilaç daha geri ödeme listesine ilave edilmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, tarafından yapılan açıklamaya göre geri ödeme listesine alınan ilaçlardan 1 tanesi kanser ilacı olarak, diğer 17 adedi ile birlikte geri ödeme listesine eklenmiş bulunmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Olağanüstü İlaç Geri Ödeme Komisyonunun toplantısı sonrasında, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilmiş olan düzenlemeye yönelik olarak yazılı açıklama yapmış bulunmaktadır.

Bakan Selçuk, Açıkladı 18 İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Eklendi!

Bakan Selçuk, Açıkladı 18 İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Eklendi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre temininde güçlük yaşanan, hayati önem arz eden ve halk sağlığını yakından ilgilendirmesi nedeni ile acil tedbir alınması gereken ilaçlar için toplanılmış bulunulmaktadır açıklamasını yapmıştır. Bakan Selçuk, bu doğrultuya yönelik kararlar alındığını ve 1 adeti kanser ilacı olmak üzere toplam da 18 adet ilacın daha geri ödeme listesine eklendiğini açıklamış bulunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt, tarafından belirtilen açıklama doğrultusunda, geri ödeme listesine alınan 18 adet ilaç ile birlikte toplam ruhsatlı ilaç sayısı 8 bin 265 adete ulaştığı belirtilmiş bulunuyor. Geri ödeme listesine alındığı belirtilen ilaçları SGK ile sözleşmesi bulunan eczanelerden temin edilebileceği belirtildi. Diğer yandan da Bakan Selçuk, geri ödeme listesine alınan ilaçlar için hastalarımıza şifa olmasını temenni ederim açıklamasında bulundu. Gerçekleştirilen düzenleme sonrasında geri ödeme listesine alınan ilaçlar arasında 1 adetinin kanser, 2 adetinin de kas-iskelet sistemi tedavisinde kullanılan ilaçlar olduğu belirtilmiş bulunmaktadır.

Bakan Pakdemirli’den Çiftçilere Müjde! Yeni Destek Ödemesi Geliyor!

Rusya ile Uçak Seferleri Başlıyor!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu