Genel

Sağlık Bakanı Açıkladı 3.250 Personel Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanı Açıkladı 3.250 Personel Alımı Yapılacak! Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3.250 adet personel alımı yapılacağını açıklamış bunuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamasında alınacak olan 3.250 adet personelin ilgili branşlarda KPSS puanına göre alınacak olan personelin İstanbul genelinde istihdam edileceği belirtildi. Hangi branşta ne kadar personel alımı ve hangi tarihlerde yapılacağı ile ilgili olarak yapılan açıklama ise şu şekilde olmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında alınacak olan sağlık personeli için bakanlık bünyesinde istihdam edileceğini belirtmiş bulunuyor. Ayrıca Bakan Koca, 3 bin 250 kişilik personel alınacağını ve personelin bakanlık bünyesinde İstanbul genelinde istihdam edileceğini söylemiş bulunuyor.

Hangi Branşlar İçin 3 Bin 250 Personel Alımı Yapılacak?

Hangi Branşlar İçin 3 Bin 250 Personel Alımı Yapılacak? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan duyuruda, Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak alınacak 3 bin 250 personel alımı yapılacağı açıklanmış bulunuyor. Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamasında alınacak olan personelin ağırlıklı olanı hemşire olacağı belirtilmiş bulunuyor. Ayrıca sağlık teknikeri, ebe, psikolog, diyetisyen, sosyal çalışmacı ve fizyoterapist alımı yapılacağı açıklanmış bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı diğer yandan da 108 adet personelin de temizlik hizmetlerinde, 113 adetinin de bakım ve onarım hizmetleri ve 29 adeti koruma ve güvenlik hizmetleri birimlerinde görev yapmak üzere toplam 250 adet sürekli işçi alınacağını duyurmuş bulunmaktadır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul için alınacak olan 3.250 adet personel alımına yönelik duyuruları internet üzerinden takip edebileceğinizi belirtmiş bulunuyor. Şimdiden görevlerinizde başarılar diliyorum dedi.

Sağlık Bakanı Personel Alımı için Tercih Kılavuzu’nun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayımlanmasının ardından adaylar tercihlerini 16 – 22 Haziran 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Ayrıca sözleşmeli olarak sağlık personeli alımı duyurusu için Bakanlığın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet sitelerinin takip edilmesi gereklidir.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu