ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüsü Nedeni İle Cezaevleri Görüşleri Ertelendi!

Koronavirüsü Nedeni İle Cezaevleri Görüşleri Ertelendi!
28.03.2020

Koronavirüsü Nedeni İle Cezaevleri Görüşleri Ertelendi! Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre cezaevlerinde görüşler korona virüsü nedeni ile ertelenmiş bulunmaktadır. Adalet Bakanlığı gerçekleştirdiği açıklamasında Türkiye genelinde bulunan cezaevlerindeki tüm görüşler, Türkiye genelindeki tüm cezaevleri arası nakiller ve aile görüşme odalarının kullanımları iki hafta süre ile korona virüsüne karşı tedbirler doğrultusunda ertelenmiş bulunmaktadır. Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamasında Türkiye genelindeki cezaevlerinde belirtilen erteleme işlemlerinin haricinde korona virüsüne karşı pek çok tedbiri de elden bırakmış olmadıklarını belirtti.

Adalet Bakanlığı alınan tedbirler doğrultusunda, açık ve kapalı ceza infaz kurumlarında avukat ziyareti dahil tüm ziyaretlerin yasaklandığını bildirmiş bulunmaktadır. Diğer yandan korona virüsüne karşı alınan tedbirleri ise şöyle açıklamaktadır. Açık ceza infaz kurumlarında kalanlar için özel izin hakları, hastalık ve güvenlik durumları dışında herhangi bir ceza infaz kurumundan yapılan başka kuruma nakiller, hükümlülerin kurum dışı çalışmaları lokanta, sosyal tesis gibi iş yurdu faaliyetleri 15 gün süre ile ekstra olarak ertelenmiş bulunmaktadır.

Koronavirüsü Nedeniyle Ziyaretler İçin Başsavcılık İzni Gerekli!

Koronavirüsü Nedeniyle Ziyaretler İçin Başsavcılık İzni Gerekli! Adalet Bakanlığı cezaevleri için alınan iki haftalık erteleme süresine ilave olarak alınan tedbirleri tek tek açıklamış ve kamuoyuna duyurmuş bulunmaktadır. Cezaevlerine bağlı olarak birden fazla koğuş ile yapılan faaliyetlerin, ceza infaz kurumlarında bulunan çocuk eğitim evleri içerisinde bulunan aile görüşme odalarının kullanımı da iki hafta süre ile uzatılarak ertelenmiş bulunmaktadır. Ayrıca cezaevlerinde anneleri ile birlikte kalan 0 – 6 yaş arası çocuklar için kreşe ve anaokuluna gitmeleri, çocukların dışarıda bulunan ebeveynlerine ya da yakınlarına teslim işlemleri de iki hafta süre ile ertelenmiştir.

Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamasında alınan tedbirlere bağlı olarak, tutuklu ve hükümlü yakınlarının zorunlu durumlar söz konusu olması durumunda, ziyaretlerini Başsavclılık izni ile birlikte gerçekleştirebileceklerdir. Avukatlar ise zorunlu olması halinde maske ve eldiven takmak koşulu ile kapalı görüş gerçekleştirebileceklerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.