ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Göçmenlere Avrupa Sınır Kapıları Açıldı!

Göçmenlere Avrupa Sınır Kapıları Açıldı!
28.02.2020

Göçmenlere Avrupa Sınır Kapıları Açıldı! İdlip’te yaşanan hava saldırısının ardından, alınan karar ile ilgili olarak, ülkemizde bulunan mülteci topluluklarına Avrupa sınır kapıları açılmış bulunmaktadır. Açıklanan haberin ardından Avrupa’ya yoğun olarak göçmen akın etmeye başlamış bulunmaktadır. Avrupa’ya göç için hazırda bekleyen pek çok mülteciler sınır kapılarına doğru hareket etmeye başlamış bulunmaktadır. Türkiye yaptığı son dakika açıklaması ile birlikte mültecilerin kara ya da deniz yolundan yapacakları Avrupa’ya geçiş hareketlerinin durdurulmaması kararı almış bulunmaktadır. Mülteciler ile ilgili yapılan son dakika açıklaması şu şekilde olmaktadır. “Mülteci politikamız aynıdır ama ortada bulunan bir durum var, artık mültecileri tutabilecek durumda değiliz” olarak gerçekleşmiş bulunmaktadır.

Yapılan son dakika haberine göre, İdlip’te mülteci akını oluşması durumunda bu mültecilerin Avrupa’ya gitmek istemesi noktasında herhangi bir şekilde müdahale edilmeyecektir. Avrupa’ya gitmek isteyen mülteci toplulukları için alınmış olan karar tüm göçmenleri kapsamaktadır.

Sınır Kapılarında Hareketlilik Başladı

Sınır Kapılarında Hareketlilik Başladı, Suriye’deki rejim güçlerinin, İdlip’teki Türk askerlerine yaptığı hava saldırısının ardından, Türkiye AB ülkelerine gitmek isteyen mültecileri artık durdurmama kararı almış bulunmaktadır. Yapılan bu açıklamaları duyan mülteciler, Edirne’den toplu olarak hareket ederek Yunanistan’a gitmek için yol almış bulunmaktadır. Suriye’nin İdlip kırsalında rejim kuvvetleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik hava saldırılarının ardından, Türkiye yaptığı açıklamasında muhtemel olarak yeni mülteci baskısını taşıyamayacağını belirtmiştir.

Son dakika haberine göre mülteciler Edirne sınır kapısından akın ederek Avrupa istikametine geçiş yapmaya başlamış bulunmaktadır. Haberi alan göçmenler Edirne’ye doğru yol almış durumda. Aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı ortalama 300 kadar göçmen Yunanistan’a geçmek için yürümeye devam etmektedir. Sırtlarına çantalarını alarak Suriye, İran, Irak ve Pakistanlı göçmenlerin bulunduğu gruplar kendi aralarında anlaşarak, Yunanistan’a geçmek için Edirne’ye doğru hareket ettiklerini belirttiler.

Mülteciler ile ilgili olarak alınan son kararın ardından, ülke genelindeki pek çok göçmenler sınır kapılarına doğru hareket etmeye başlamış bulunmaktadır. Gerek deniz yolu, gerek kara yolu ile birlikte tek tek sınır kapılarına doğru hareket ederek AB ülkelerine doğru göç etmeye başlamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.