emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Nakdi Destek Ödemeleri 8 – 10 Temmuz Arasında Yapılacak!

Nakdi Destek Ödemeleri 8 – 10 Temmuz Arasında Yapılacak!

Son Dakika Nakdi Destek Ödemeleri 8 – 10 Temmuz Arasında Yapılacak! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, korona virüsü sonrasında işleme alınan nakdi ücret desteği ile ilgili olarak oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı son dakika açıklamasında Haziran ayına yönelik nakdi destek ödemelerinin 8 – 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtti.

Gelen son dakika haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamasında, Haziran 2020 ayına ait olan nakdi destek ödemesinin 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü ödenmeye başlanacağını belirtmiş bulunuyor.

Haziran Ayına Ait Nakdi Ücret Ödemelerinin Tarihleri Belirlendi!

Haziran Ayına Ait Nakdi Ücret Ödemelerinin Tarihleri Belirlendi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından gerçekleştirilen son dakika açıklamasına göre Haziran ayına ait nakdi destek ücret ödemelerinin tarihlerinin belirlendiğini belirtmiş bulunmaktadır. Buna göre Haziran ayına ait olan nakdi destek ücretini ödeneceği tarihler 8 – 10 Temmuz tarihleri arasında olmaktadır.

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamanın ardından ödeme sırasında yoğunluğun önlenmesi açısından, Haziran ayına ait nakdi destek ücreti ödemelerinin 8 – 10 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını belirtmiş bulunmaktadır. 15 Mart 2020 tarihinden itibaren iş akdi feshedilen, fakat işsizlik ödeneği için hak kazanamayan işçiler ödemelerini 8 Temmuz’da, alacak.  Diğer yandan işveren tarafından ücretsiz izine ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanmayan işçiler ödemelerini T.C. kimlik numaralarının son hanelerindeki rakam göre alacaklardır. Buna göre T.C. kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4 olanlar için 9 Temmuz, 6 ve 8 olanlar için de 10 Temmuz günü yapılacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.