emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Emeklilere 2000 TL Bayram İkramiye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak

Emeklilere 2000 TL Bayram İkramiye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak

Emeklilere 2000 TL Bayram İkramiye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak!  Gelen açıklamalar doğrultusunda SSK, SGK ve Bağ-Kur emeklileri için beklenen 2000TL’lik ek ödeme tarihleri açıklanmış bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatı ile 2018 yılından bu yana iki bayram öncesi 1.000TL olarak ödenen ikramiye ödemelerinin 2020 yılı içerisinde ne zaman yapılacağı açıklanmış bulunmaktadır. Ülke genelinde yaklaşık 13 milyon emekli bayram ikramiye ödemelerinin bu yılda yapılmasının ardından toplamda 3. Yıl ödemeleri yapılmış olacaktır. Ayrıca ikramiye ödemeleri sadece emekli vatandaşlara değil devlet tarafından maaş alan tüm vatandaşlara ödenmektedir. Bayram ikramiye ödemelerinin ne zaman yapılacağı ile ilgili detaylara yazımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Emekli Vatandaşlar 2020 Yılı İçin Önce Promosyon Ödemelerini Alacak!

Emekli Vatandaşlar 2020 Yılı İçin Önce Promosyon Ödemelerini Alacak! Türkiye genelinde ki emekli vatandaşlar bu yıl içerisinde ikramiye ödemelerinden önce, bankalar tarafından yapılan sözleşme karşılığında promosyon ödemelerini alacaklardır. Bankalar aldıkları maaş taşıma sözleşmesi karşılığında emekli vatandaşlara tutarı 2.500TL’yi bulan promosyon ödemesi yapacaklardır. Emekli vatandaşlar için yapılacak olan promosyon ödemeleri ilgili Türkiye Bankalar Birliği ile SGK Şubat ayı içerisinde toplanacak ve promosyon ödemeleri de Mart ayı içerisinde yapılacaktır.

2020 Bayram İkramiyesi Kimlere Ödenecek?

2020 Bayram İkramiyesi Kimlere Ödenecek? Bu güne kadar emekli vatandaşlara 4 kez ödenen bayram ikramiyesi, 2020 yılı içerisinde de 2 kez ödenmesi planlanmaktadır. Emekli vatandaşlar 2020 yılı içerisinde de 2.000TL ek ödeme yani bayram ikramiyesi alacaklardır. 2020 yılı içerisinde bayram ikramiyesi alacak olan bireyler aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • SSK, SGK ve Bağ-Kur emeklisi vatandaşlar,
 • Şehit yakınları ve gaziler,
 • Ölüm aylığı alanlar,
 • Vazife ve harp malulü aylığı alan er ve erbaşlar,
 • Geçici köy korucuları,
 • Şeref aylığı alanlar,
 • Şampiyon sporcular,
 • Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı Gazileri,
 • Terörden zarar görme nedeni ile aylık bağlanmış olan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.

2020 Yılı Bayram İkramiyesi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

2020 Yılı Bayram İkramiyesi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? 2020 yılı içerisinde ödenmesi beklenen bayram ikramiye tarihleri aşağıdaki gibi olmaktadır.

 1. Bayram İkramiyesinin ödeneceği tarih, 18 – 22 Mayıs 2020 arasında,
 2. Bayram İkramiyesinin ödeneceği tarih, 27 – 30 Temmuz 2020 arasında yapılması beklenmektedir. Tam tarihler ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı tarafından açıklanacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.