emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Hangileri

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Hangileri

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar! Son olarak bankalar ile ilgili pek çok gelişme yaşanmış ve hatta EFT ve Havale masraflarında da indirime gidilmiş bulunulmaktadır. Tüm bu gelişmelere rağmen yine de ücretsiz EFT ve Havale işlemi yapabileceğimiz bankalar var mıdır? Merak edilenler hakkında hepsi ve daha fazlasına yazımızdan ulaşabilirsiniz. 2020 yılı içersinde herhangi bir ücret ödenmeden EFT ve Havale işlemi yapan bankalar mevcut mudur? Özellikle de düzenli olarak çalıştığınız bankanız var ise size sağladığı avantajlara göz atabilirsiniz.

Genel olarak havale işlemlerinde,  banka müşterileri olduklarından herhangi bir ücret ödemesi ile karşı karşıya kalmamaktadırlar. Bu durum bazen bankada bulunan hesabın özelliklerine ve bankadan yapılacak olan havale miktarına bağlı olarak değişiklikler gösterebilmektedir. EFT işlemi bu bankadan farklı bir bankaya para transferi olduğu için genel olarak tüm EFT işlemleri ücretli olarak yapılmaktadır. Genel olan birçok banka dijital bankacılık hizmetlerine başlamış bulunmaktadır. Bankaların bu sistem üzerinden hizmet vermeye başlamalarının ardından da vatandaşların bankacılık masrafları önemli ölçüde azalmış bulunmaktadır.

Ücretsiz EFT ve Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Ücretsiz EFT ve Havale İşlemi Nasıl Yapılır? Ücretsiz olarak havale ve EFT işlemi yapabilmek için müşterisi olduğunuz bankanın size sağladığı ayrıcalıkları incelemeniz gerekmektedir. Birçok banka başta emekli müşterileri ve genel müşterileri olan vatandaşlardan bazı hizmetler için ücret ve komisyon ödemesi almamaktadır. Ayrıca bankalar kendilerine maaş müşterisi olan vatandaşlar için de farklı kampanyalar düzenlemektedirler. Bu açıdan öncelik olarak kendi çalıştığınız bankanın avantajlarına göz gezdirebilirsiniz.

Diğer yandan da şubesiz bankacılık hizmetleri her geçen gün artmaktadır. Şubesiz bankacılık bireyin çok kısa bir zaman zarfında, bankacılık işlemlerini bankaya gitmeden gerçekleştirmesini sağlamaktadır. Bankalar EFT ücretlerini belirlerken kendi kurumsal fiyat politikalarına ve piyasanın fiyat şartlarına göre belirlemektedirler. Ücretsiz olarak EFT yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

  • Mobil Bankacılık,
  • Bireysel İnternet Bankacılığı,

Uzun vadede olmasa da kısa süreli olarak EFT ve havale işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Fakat her dijital bankacılık işlemleri ücretsiz olarak hizmet vermemektedir. Bankanın size sağladığı avantajlı fırsatları inceleyerek sonuca ulaşabilirsiniz.

Bankalar Arası EFT ve Havale Saatleri Nedir?

Bankalar Arası EFT ve Havale Saatleri Nedir? Havale işlemi aynı banka üzerinde olan hesaplar arasında para transfer işlemi olmaktadır. EFT işlemi bir bankadan diğer bir bankaya yapılan para transfer işlemi olmaktadır. Bu sebeple EFT işlemi uzun ve ücretli olmaktadır. Ayrıca EFT işlemlerinin bankaların çalıştığı hafta içi ve mesai saatleri içerisinde yapmanız gerekmektedir. Fakat havale işlemi ile ilgili herhangi bir saat sınırlaması bulunmamaktadır. EFT ve havale saatleri aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • EFT Saatleri 08.00 – 17.00
  • Havale Saatleri için zaman kısıtlaması yoktur.

Herhangi bir aksi durumla karşılaşmama için EFT ya da havale işlemi yapmadan önce paranızı transfer edeceğiniz bankanın havale ve EFT saatlerini önceden sorgulama yapınız.

EFT Ücreti Almayan Bankalar

EFT Ücreti Almayan Bankalar, EFT masraf ücreti almayan bankalar aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • ING Bank
  • Enpara (QNB Finansbank)
  • Cebteteb ( Türkiye Ekonomi Bankası)
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.