ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Hükümetten Sevindiren Haber! 3600 Ek Gösterge’de Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

Hükümetten Sevindiren Haber! 3600 Ek Gösterge’de Yeni Gelişmeler Yaşanıyor
07.05.2022

Binali Yıldırım, İl Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat buluşmasında gündeme dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Konuşmalarının genel temasında iktidara talip olanlar yer alıyordu. “Yerel seçimlerden önce bir kişi bile işini kaybetmeyecek diyenler ve bu sözlerinin tam tersi harekette bulunup kamu çalışanlarına aynı gün işsiz bırakanlar zihinlerindeki ile söylemleri arasında büyük bir fark olduğunu ortaya koydular” diyerek “Tebrik ediyorum inatta bir murattır” açıklamalarında bulundu. Sözlerinin devamında 3600 ek göstergeye de yer verdi.

“3600 Meselesini Sonuçlandırma Aşamasına Yaklaşıyoruz!”

Uzun süredir işçi, memur ve memur emeklilerinin beklediği 3600 ek gösterge için Binali Yıldırım sözlerinde; “Sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz” ifadesinde bulundu. Konuşmasının devamında: “Çalışanlarımız, işçilerimiz, memurlarımız için statüleri ve mevzuatların birleştirilmesi ve sadeleştirme adına adımlar atıyoruz. Bu konuda belirli bir mesafe kat edildi. Uzun süredir gündemimizde yer alan 3600 meselesi çalışma bakanlığımızın yoğun olarak gündeminde yer alıyor” sözlerine yer verdi. Konuşmanın ardından “sonuçlandırma aşamasına yaklaşıyoruz” diyerek yeni bir müjde vermiş oldu.

Düzenleme Sürecinde Pek Çok Etap Bulunuyor!”

Binali Yıldırım Memur-sen teşkilat toplantısında 3600 ek göstergeye yönelik yeşil ışıkta bulundu. Yakın zamanda sonuçlanacağını ifade ederken şu sözlere de yer verdi: “Pek çok etap bulunuyor. Zor bir düzenleme. İnşallah süreçte beklentileri karşılayacak şekilde bir sonuca varılır. İster memur ister işçi ya da işçi çalışanı olalım bu ülke bize ait. Ülkenin geleceği hepimizin. İmkanlarımız kısıtlı olsa da ihtiyaçlarımız sınırsız” yorumunda bulundu.

“Ülkenin Bir Numaralı Sorunu Enflasyon!”

Yıldırım enflasyon sürecine de değindi. En sıkıntılı meselenin enflasyon olduğunu gündeme getirdi. İnsanların refahından cebinden imkânlarından alan bir ejderha gibidir, diyerek benzetmede bulundu. “Enflasyon ile mücadele esastır. Ülkenin bir numaralı sorunu enflasyondur. Bunun için çeşitli düzenlemeler yapılarak parasal politikalarda değişikliğe gidiliyor. Hem bizim hem hükümetimizin hem de ülkemizin bir sorunudur” diyerek her Bakanlar Kurulu toplantısında yeni tedbirler alınıyor ve bu kamuoyu ile paylaşıyor, sözleriyle süreci genel sözlerle değerlendirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.