emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

MEB Uzaktan Eğitim EBA Ders Programları Belirlendi!

MEB Uzaktan Eğitim EBA Ders Programları Belirlendi!
19.03.2020

MEB Uzaktan Eğitim Ders Programı Belirlendi! Korona virüsü nedeni ile okulların tatil edilmesinin ardından tüm öğrenciler tarafından beklenen açıklama gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. EBA uzaktan eğitim ders saatleri nasıl olacak? Sorusunun cevabı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından tek tek açıklanmış ve gerekli ders programları duyurulmuş bulunmaktadır. EBA üzerinden gerçekleştirilecek olan uzaktan eğitim işlemi için İlk okul, Orta okul ve Lise öğrencileri ve aileleri tarafından merakla beklenen ders programı belirlenmiş ve öğrencilerimizin bilgisine sunulmuş bulunulmaktadır. Korona virüsü nedeni ile okulların tatil edilmesinin ardından gerçekleştirilen uzaktan eğitim işlemi 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayacaktır. Bu kapsamda tek tek ders programları okullara göre belirlenmiştir.

Uzaktan eğitim işlemi EBA TV üzerinden ve toplam 6 adet kanal üzerinden gerçekleştirilecek olan yayın akışı ile öğrencilerimizin derslerinden geri kalmaması için gerekli tüm eğitimler buradan yapılacaktır. Uzaktan eğitim işleminin nasıl gerçekleştirileceği belirlenmiş bulunmaktadır. Buna göre toplam 6 kanal üzerinden yapılacak olan eğitim programları EBA TV üzerinden yayınlanarak gerçekleştirilecektir. Her bir dersin süresi ise 20 dakika olarak belirlenmiş bulunmaktadır.

MEB Uzaktan Eğitim Ders Programı Nasıl Olacak?

MEB Uzaktan Eğitim Ders Programı Nasıl Olacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan uzaktan eğitim ders programını açıklamış bulunmaktadır. TRT – EBA TV üzerinden gerçekleştirilecek olan yayın akışı, 3 ayrı kanal ve 6 ayrı frekans üzerinden yayın gerçekleştirilecektir. Belirlenen yayınların 3’ü HD, 3’ü SD yayın alt yapısı ile yapılacaktır. Öğrenciler 23 Mart 2020 Pazartesi günü

  • EBA TV İlkokul,
  • EBA TV Ortaokul,
  • EBA TV Lise,

Olarak eğitimlerine uzaktan olarak bu programlar aracılılığı ile devam edeceklerdir. Milli Eğitim ve EBA ile hazırlanan okul statüsüne göre ders programları aşağıdaki gibi olmaktadır.

Ders Programları Şöyle ;

1

2

3

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.