ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

AVM’ler İstanbul’da Kapatma Kararı Aldı!

AVM’ler İstanbul’da Kapatma Kararı Aldı!
19.03.2020

AVM’ler İstanbul’da Kapatma Kararı Aldı! Gün geçmiyor ki korona virüsüne önlem amaçlı tedbirlere bir yenisi daha eklenmesin. Her şey korona virüsüne karşı tedbir olarak yapılmaktadır. Türkiye olarak korona virüsünü en az kayıp ve en hızlı bir şekilde atlatılması çabasında bulunmaktayız. Bu kapsamda ki çalışmalar bu gün itibarı ile bir yenisi daha eklenerek hayatımızda kısa sürede olsa İstanbul’da AVM’ler korona virüsü nedeni ile geçici olarak kapatma kararı almış bulunmaktadır. İstanbul içerisinde Akbatı ve Akasya AVM’lerinin sahibi olan Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. iki adet AVM’yi kapatma kararı aldığını borsaya bildirmiş bulunmaktadır. diğer taraftan da İstanbul Nişantaşı’nda bulunan diğer bir AVM, City’s AVM’de kapanmış bulunmaktadır.

Akiş Gayrimenkul Ortaklığı tarafından konu ile ilgili olarak şu açıklamalara yer verildi. Dünyada ve ülkemiz sınırları içerisinde devam etmekte olan üzücü gelişmeler neticesinde, alışveriş merkezlerinde faaliyet gösteren mağazaların çalışanları, ziyaretçilerimiz ve şirket çalışanları adına çalışanlarımızın sağlığı için faaliyetlerini geçici bir süre için durdurduklarını belirtmiş bulunmaktadırlar. Ülke olarak bulunduğumuz süreci en kısa sürede atlatarak, faaliyetlerimize kaldığımız yerden aynı heyecanla devam edeceğimize inanmaktayız. Gelişmeler ile ilgili tüm yatırımcılarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Ankamall Açık Fakat 110 Dükkan Kapalı Durumda!

Ankamall Açık Fakat 110 Dükkan Kapalı Durumda! Yeni Gimat GYO’da KAP’a yapmış olduğu bildirim neticesinde, sahibi olduğu Ankamall AVM içerisinde toplam 350 kiracıdan, 110 adedinin korona virüsü salgını nedeni ile faaliyetlerini durdurduğunu belirtti. Yeni Gimat, kamu otoritesinden bir bildirim gelene kadar, Ankamall AVM’nin açık olacağını duyurdu.

Diğer taraftan İstanbul Nişantaşı’nda bulunan City’s AVM’de kapatılmış bulunmaktadır. Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği bu gün öğlen saatlerinde gerçekleştirdiği açıklamada, AVM’lerin kapanması yönündeki tavsiye kararını hatırlatmış bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.