emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüsüne Karşı İstanbul’da Yeni Tedbirler Alındı!

Koronavirüsüne Karşı İstanbul’da Yeni Tedbirler Alındı!
29.03.2020

Koronavirüsüne Karşı İstanbul’da Yeni Tedbirler Alındı! İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklama doğrultusunda, çocukların İstanbul genelinde market ve pazara alınmayacağını duyurdu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın Twitter üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımına göre, İstanbul genelinde bulunan pazar ve marketlere çocukların alınmayacağını belirtti. Korona virüsü kapsamında alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Böylece vatandaşlarımızın market ve Pazar yerlerine çocukları ile giriş imkanı tanınmayacağı belirtildi. Vali Yerlikaya, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında ailelerin alınan karar hakkında gerekli hassasiyeti göstereceğine inandığını da altını çizdi.

Türkiye Genelinde Şehirlerarası Seyahat Kısıtlaması Getirildi!

Türkiye Genelinde Şehirlerarası Seyahat Kısıtlaması Getirildi! İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından yapılan bir diğer açıklama ise Bakanlık tarafından bildirilen ve açıklaması yapılan Türkiye genelinde ki şehirlerarası seyahate kısıtlama getirilmesidir. İstanbul Valisi Yerlikaya’nın fabrika işçileri için belirttiği, fabrika işçilerini taşımakta olan servis araçlarının ve il sınırını geçmekte olan minübüs taşımacılığının, getirilen şehirlerarası seyahat kısıtlama işleminden muaf olduğunu açıklamış bulunmaktadır. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya konu ile ilgili olarak Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, konuyu şu şekilde ifade etmiş bulunmaktadır.

Fabrika çalışanlarını taşımakta olan servis araçları, çalışanların ikamet ettikleri yerden alarak başka şehre yolcu taşımaları, getirilen şehirlerarası yolcu taşımacılığı kısıtlama işleminden muaf olmaktadır. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya konu ile ilgilide örnekle açıklama yapmış bulunmaktadır. Örnek gösterecek olursak, Gebze’de olan bir fabrika servislerinin çalışanlarını İstanbul’dan Gebze’ye, Gebze’den İstanbul’a taşıması, İşçi ve çalışan servislerinde de yayınlanan genelgede belirtildiği gibi olmak üzere sosyal mesafe kuralına uyulmak zorundadır. Getirilen sosyal mesafe kuralına göre de servislerde en fazla % 50 doluluk oranı kuralına uyulması zorunlu olmaktadır.

Diğer yandan da bazı şehir içi yolcu taşımacılığının devamı niteliğinde bulunan fakat il sınırlarını geçmesi gereken minübüs taşımacılığı da seyahat kısıtlamasından muaf olmaktadır. Konu ile ilgili olarak belirtilen, sosyal mesafe kuralı ve en fazla % 50 doluluk oranı kuralına uyulması da zorunlu olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.