Genel

Koronavirüsü Nedeniyle Belirtilen Süre Mayıs 2020 Sonuna Kadar Uzatıldı!

Koronavirüsü Nedeniyle Belirtilen Süre Mayıs 2020 Sonuna Kadar Uzatıldı! Son dakika haberine göre belirtilen süre Mayıs 2020 sonuna kadar uzatılmış bulunmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan açıklama doğrultusunda korona virüsüne karşı alınan tedbirlere bir yenisi eklenmiş bulunmaktadır. Korona virüsüne karşı mücadele doğrultusunda, sağlık kuruluşlarının acil olmayan durumlarda meşgul etmemek adına ve halka sağlığını tehlikeye atmamak için, engelli evde yardımı alanların raporlarının geçerlilik süreleri Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmış bulunmaktadır.

Konu ile İlgili Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Tarafından Yapılan Açıklama!

Konu ile İlgili Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Tarafından Yapılan Açıklama! Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre korona virüsü ile mücadele kapsamında, sağlık kuruluşlarını elzem olmayan bir durumla meşgul etmemek için ayrıca halk sağlığını da tehlikeye atmamak adına alınan tedbirlere yani bir tane daha eklenmiş bulunmaktadır. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan açıklamaya göre de engelli aylığı alan ve evde bakım maaşından faydalanmakta olan engelli vatandaşlarımız için, 1 Ocak 2020 ve sonrasında süresi biten raporların kullanım zamanları Mayıs 2020 sununa kadar uzatılmış bulunmaktadır.

Konu ile ilgili olarak daha önceden yapılan duyuru neticesine göre de engelli vatandaşlarımızın mağduriyetini engellemek için 1 Mart 2020 ve sonrasında süresi dolan raporların da ayrıca Mayıs 2020 sonuna kadar geçerli kabul edileceği açıklanmıştı. Bakan Selçuk ayrıca “81 İlimize gönderilen talimat ile 1 Ocak ve 1 Mart 2020 tarihleri arasında süresi biten raporları olan engelli vatandaşlarımızın hak kaybına uğramasının önüne geçtiklerini belirtti.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merhaba hicbirseyiyi yapamiyonuz ya biz işsizlerisinesonverenlerneyapcak hicmidusunmuyonuz zaten biziemeklietmedinizistevermiyorlarnehaletceyinbiznereyegidelimabdayamibasvuralim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu