emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Koronavirüs İlacı Bulundu! İşte Tüm Detaylar

Koronavirüs İlacı Bulundu! İşte Tüm Detaylar
11.03.2020

Koronavirüs İlacı Bulundu! Koronavirüsü nedeni ile birçok vatandaşını kaybeden İran tarafından flaş açıklama geldi. Koronavirüsün ilacını bulduklarını açıkladılar. Dünya çapında hızla yayılmaya devam eden ve kendi ülkesinde 354 vatandaşını kaybetmesine neden olan koronavirüs için İran son dakika açıklaması yaptı. Koronavirüs için tedavi edici ilacı bulduklarını açıkladı. Gelen son dakika haberlerine göre yaklaşık 9 bin vatandaşında koronavirüsün bulunduğu İran, Koronavirüsün ilacını bulmayı başardığını açıkladı.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü’nün yaptığı açıklamasında, koronavirüsüne yakalanan ve bu hastalar için kullanılan ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendiren Actemra adlı ilacının bazı şehirlerde hastayı iyileştirdiğini belirtti. Belirtilen ilacın 24 saat içerisinde etkisini gösterdiği fakat kesin bir şey söylemek adına henüz erken olduğu açıklandı. Koronavirüs vakaları için kullanılan ilacın etkisini 24 saat içerisinde gösterdiği belirtilirken, ilacın etkileri için uzmanların incelemelerinin devam edileceği açıklamaları getirildi. İran Sağlık Bakanlığı, alacağımız olumlu etkiler karşısında kesinleşme gözlemlendiği takdirde ilacı piyasaya süreceğiz, açıklaması geldi.

Koronavirüs İlacı 3 Hafta Sonra Satışa Sunulacak!

Koronavirüs İlacı 3 Hafta Sonra Satışa Sunulacak! İran Sağlık Bakanlığı, ilacın tamamen kendi imkanları ile üretildiğinin altını çizdi. İlacın deneme aşamasından olumlu olarak sonuç vermesinin ardından 3 hafta içerisinde satışa sunulabileceği açıklandı. İran genelinde koronavirüs vakası her geçen gün artmaya devam ediyor. Ülke genelinde koronavirüs vakası 8 bin kişiyi bulurken, koronavirüs nedeni ile ölenlerin sayısı da 291 kişiyi bulmuş durumdadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.