emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Koronavirüs İle İlgili Yeni Açıklaması Geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Koronavirüs İle İlgili Yeni Açıklaması Geldi!
11.03.2020

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Koronavirüs Açıklaması Geldi! Sağlık Bakanı’ndan son dakika korona virüs ile ilgili açıklama geldi. Sağlık Bakanı olası bir korona virüsü salgınına karşı okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşeceklerini belirtti. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kamu personelinin yurt dışı kongrelerine çıkmaması ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı kararına yönelik şu ifadeleri belirtti. “Kamu personelinin yurtdışına çıkmaması ile ilgili eğer zorunlu ise nereden niçin alacakları ile ilgili bir önerge” ifadelerini kullanarak açıklamış bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kamu personelinin uluslar arası kongrelere katılımı için de şöyle açıklamada bulundu. “Yabancı katılımlı uluslar arası kongrelerin yapılmaması, ulusal kongreler ile ilgili olarak sınırlama ve kısıtlama getirilmesini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Bu konuyu ayrıntılı olarak Bilim Kurulu ile görüşeceklerini de sözlerine eklemiş oldu.

Bakan Koca, yurtdışına satılmış olan tanı kitleri ile ilgili olarak da “ An itibarı ile 300 bin adet talep mevcut” açıklaması yaptı. Bu talebin bir kısmının gönderildiğini belirtirken, biz hepsini karşılama noktasında şu an için hepsini göndermek istemiyoruz, olarak açıklamasında bulundu. Diğer yandan okulların tatil konusunu Milli Eğitim Bakanı ile konuşulacağını da sözlerine eklemiş bulunmaktadır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceden de yaptığı açıklamalarına, virüsün görülebileceğini fakat yayılmasını engellemenin de çalışmaların yapılacağını altını çizerek anlatmıştı. Bakan Koca bu şekilde ifade etmişti,

Bu salgının Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek, fakat henüz tespit edilen bir vaka bulunmamaktadır.

Şu an tahlil yapılsa dahi karşımıza çıkabilir, 3 saat sonra ve hatta bir gün sonra bile,

Bu durumu toplumu bir şeye alıştırmak için söylemediğini de sözlerine eklemiş, yurt dışına seyahat eden birçok insanın olduğunu da hatırlatmıştır. Oradan virüs kapmadığını nereden bilebiliriz, ifadelerini kullanmıştır. Sorunun küresel fakat mücadelemizin ulusal olduğunu belirterek virüs görülebilir fakat yayılmasını engellememiz gereklidir.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması Geldi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması Geldi! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs nedeni ile okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda açıklama yapmış bulunmaktadır. Bakan Selçuk, okulların tatil edilmesi ile ilgili olarak “okulların tatil takvimi ile ilgili olarak resmi kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesi gerektiğini” ve resmi kaynaklar dışında herhangi bir devamsızlık yapılmaması gerektiğini rica etmiş bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.