emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Üniversitelerden Koronavirüs Tatili Haberi Geldi!

Üniversitelerden Koronavirüs Tatili Haberi Geldi!

Üniversitelerden Koronavirüs Tatili Haberi Geldi! Türkiye’de koronavirüs haberinin ardından İstanbul Kadir Has Üniversitesi eğitime ara verdiğinin açıklamasını duyurdu. Diğer yandan da Bahçeşehir Üniversitesi de yaptığı açıklamada eğitime online olarak devam edeceklerini açıkladı. YÖK koronavirüsü ile ilgili görüşme yapabilmek için 207 üniversitenin rektörünü durum değerlendirmesi içi bu akşam Ankara’ya saat 18.00’de acil toplantıya çağırdı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan dünyanın en iyi yüksek öğretim kurumları olan Harvard ve MIT’in yaz sonuna kadar koronavirüs nedeni ile eğitime ara verdiğini duyurdu. Gelen bu bilgilerin ardından da Türkiye’de ilk koronavirüs vakası sonrasında tatil kararı alan ilk Üniversite, Kadir Has Üniversitesi oldu. 20 Mart 2020 tarihine kadar eğitime ara verildiğinin öğrenci ve akademisyenlere bildirilmesinin ardından kapılarını belirttiği tarihe kadar kapatmış bulunmaktadır.

İkinci Ara Tatil Erkene Alınsın!

İkinci Ara Tatil Erkene Alınsın! Bahçeşehir Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel’den ara tatil konusunda bir değerlendirilme tavsiyesi geldi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Nisan 2020’de yapmayı planladığı 1 haftalık ara tatilin, koronavirüsü nedeni ile bu haftadan itibaren başlatılmasını tavsiye etti. MEF Üniveristesi, akademisyenlerini yurt dışına çıkışlarının durdurulduğu açıklamasını yaptı. Yapılan uyarıya rağmen yurt dışına çıkan olursa, dönüşte 14 gün karantinaya alındıktan sonra kampüse girişlerine izin verileceğini de belirtti. MEF online eğitim sürecini Pazartesi gününden itibaren olmak üzere tüm fakültelere yayma kararı aldı.

Toplam 100 Tane Okul Tatil Edilmiş Durumda!

Toplam 100 Tane Okul Tatil Edilmiş Durumda! Kavram Eğitim Kurumları’nın kurucusu bulunan Onursal Başkanı Bahattin Durmuş, meslek yüksek okulu ve yurt genelinde toplamda 100 ve üzeri okulun koronavirüsü nedeni ile online eğitime geçme kararı aldıklarını açıkladı. Başkan Bahattin Durmuş bu kararı ayrıca tüm öğrenci ve öğretmenlere tebliğ edildiğini belirtti.

Üniversitelerin tamamında koronavirüsü nedeni ile nasıl hareket edileceği ve ne yağılacağını belirlemek adına, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç ve 207 üniversitenin rektörünü akşam saat 18.00’de gerçekleştirecekleri toplantıda netleştirecekleri beklenmektedir. Yapılacak olan toplantı neticesine göre beklenen durum ise tüm üniversitelerin tatil edilmesi olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.