Genel

Ziraat Mobilden İnternet Alışveriş Açma Nasıl Yapılır?

ziraat internete acma islemi

Ziraat mobilden internet alışveriş açma işlemi, menüde yer alan seçenekler takip edilerek yapılabilir. Ziraat Bankasının mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra bu işlemi yapabilirsiniz. Ziraat mobilden internet alışverişi açma işlemi kolayca yapılır.

İnternet alışverişi hem banka kartı hem de kredi kartı ile yapılabilir. Ancak ilk olarak bu işlemler için onay vermeniz gerekir. Dileyenler kartlarını internet alışverişine kapatabilir. Bununla ilgili ayarlar, mobil uygulama üzerinden yapılır. Ayrıca bankanın internet sitesi üzerinden de ilgili işlemler yapılır.

Ziraat Mobil üzerinden farklı işlemler de yapılır. Kredi başvurusu, kart başvurusu, ödeme gibi işlemler; mobil uygulama ile yapılabilir. Ziraat mobil sayesinde banka şubesine gitmeden işlem yapmak mümkün olur.

Ziraat Banka Kartı Alışverişe Açılır mı?

Ziraat banka kartının alışverişe açılması mümkündür. Alışverişe açma işlemleri, internet şubesinden ya da mobil şubeden yapılır. Bu sayede banka kartları, alışveriş sırasında kullanılır.

İnternet alışverişleri için mobil bankacılık ya da internet şubesi üzerinden onay vermek gerekir. Onay verilmediği takdirde internet alışverişlerinde banka kartının kullanılması mümkün değildir.

Çoğu kişi internet alışverişlerinde kredi kartı kullanmayı tercih eder. Kredi kartlarına taksit ve indirim gibi fırsatlar sunulduğu için bu kartlarla alışveriş yapmak daha avantajlıdır.

Ziraat İnternet Alışverişi Açma SMS ile Yapılır mı?

Ziraat internet alışverişi açma işleminin SMS ile yapılması mümkündür. Bunun için bankada kayıtlı numara hangisi ise onun üzerinden SMS gönderilmesi gerekir. İlk olarak telefonun “Mesajlar” bölümüne girilmelidir.

Mesajlar bölümüne girildikten sonra “EONAY” yazılmalı ve boşluk bırakılarak kart numarasının son 6 hanesi yazılmalıdır. Hangi banka kartı ya da kredi kartı alışverişe açılmak isteniyorsa onun numarası yazılmalıdır. Ardından 4757’ye mesaj gönderilmelidir.

Ziraat Bankası BES Para İadesi : https://www.ssk.biz.tr/ziraat-bankasi-bireysel-emeklilik-iptali/

Ziraat Bankası Kartını İnternete Açma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kartını internete açmak için ilk olarak mobil uygulama indirilmelidir. Ziraat Bankası mobil uygulaması, Play Store ve App Store üzerinden indirilebilir. Uygulama indirildikten sonra kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılır.

ziraat mobil1

İlk olarak ekranda yer alan “Giriş Yap” seçeneğine tıklanmalıdır.

Ardından şifre bilgisi girilmelidir. “Devam” yazan alana tıklamak gerekir. Ziraat Mobilden internet alışveriş açma için menüden ilgili seçeneğe ulaşılabilir. Bunun yerine arama alanı kullanılarak da bilgi edinilebilir.

ziraat mobil2

Kredi kartınızı internet alışverişine açmak istiyorsanız “Kredi Kartlarım” seçeneğine tıklamalısınız. Banka kartınızı internet alışverişine açmak için “Banka Kartlarım” seçeneğini seçmelisiniz.

ziraat mobil3

Gelen ekrandan “Kart Ayarları” seçeneğine tıklamanız gerekir.

ziraat mobil4

Ardından “İşlem Kısıtı Belirleme” seçeneğine tıklamalısınız.

ziraat mobil5

İşlem kısıtları; nakit çekim, alışveriş ve e-ticaret olarak sıralanır. Nakit çekim için yurt içi ve yurt dışı olmak üzere ayrı ayrı kısıt koyabilirsiniz. Alışverişler için de yurt içi ve yurt dışı olacak şekilde kısıt koyma şansınız vardır.

ziraat mobil6

E-Ticaret için kısıtlarınızı yurt içi ve yurt dışı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Türkiye’deki e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilmek için “Yurt İçi İşlem” seçeneğinin yanında yer alan butonu açık konuma getirmelisiniz. Yurt dışı alışverişler içinse “Yurt Dışı İşlem” açılmalıdır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden İnternet Alışverişi Açılır mı?

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden internet alışverişi açılır. Bunun için Ziraat Bankası çağrı merkezinin aranması ve yönlendirmelerin takip edilmesi gerekir. Aranması gereken numara 0850 220 00 00 olarak belirtilir.

Ziraat Bankasına ait numarayı arayarak işlem kısıtlarına ilişkin değişiklik yapılabilir. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden diğer bankacılık işlemlerinin de gerçekleştirilmesi mümkündür.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden her işlem yapılabilir. Yapılan işlemler mobil uygulama üzerinden de denetlenebilir. Her ihtimale karşı mobil uygulama üzerinden yapılan işlemler denetlenmelidir.

Ziraat Bankası IBAN Öğrenme : https://www.ssk.biz.tr/ziraat-bankasi-iban-sorgulama/

Bazı durumlarda kartın internet alışverişine açık olmasına rağmen kullanılması mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda müşteri hizmetlerinden bilgi alınabilir.

Ziraat Bankası Kartı ile Nerelerde Alışveriş Yapılır?

Ziraat Bankası kartı ile alışveriş yapılacak yerler arasında marketler, mağazalar vardır. Akaryakıt istasyonlarında, eğitim ödemelerinde ya da farklı hizmetlerde de kart kullanılır. Visa ve Master Card logosu olan tüm iş yerlerinde Ziraat Bankası kartı kullanılabilir.

Kredi kartı kullananlara taksit, nakit ödeme gibi avantajlar sunulur. Bu sayede ödemeler daha kolaylaşır. Banka kartı kullanımı ise borçlanmadan alışveriş yapma fırsatı verir. Ziraat Bankası kartı ve kredi kartı olanlar, temassız ödeme de yapabilir. Böylece şifre girmeye gerek kalmaz.  

Ziraat Bankası kartı olanlar, kartlarında para olmadığında KMH kullanabilir. Kredili mevduat hesabı olarak adlandırılan bu sistemde size artı bakiye tanımlanır. Bu bakiyeye KMH faizi işler. Eksi bakiyenin zamanında ödenmemesi halinde faiz daha da artar.

Ziraat Mobil Üzerinden Sanal Kart Oluşturulur mu?

Ziraat mobil üzerinden sanal kart oluşturulması mümkündür. Bunun için ilk olarak menüden “Kartlarım” kısmına girmek gerekir. Ardından “Sanal Kartlarım” seçeneğine tıklanır. Buradan sana kredi ya da banka kartı oluşturulabilir.

ziraat mobil7

“Sanal Banka Kartlarım” kısmından “Sanal Banka Kartı Ekle” seçeneğine tıklanmalıdır. Sanal kart, güvenli alışveriş ve kontrollü harcama için tercih edilebilir.

ziraat mobil8

Ziraat Bankası Kartı ile İnternette Alışveriş Yapmak Güvenli mi?

Ziraat Bankası kartı ile internette alışveriş yapmak güvenlidir. Ancak harcamaların takip edilmesi ve kontrol altında tutulması önemlidir. Kredi kartı numarası, CVV kodu ve son kullanma tarihi bilgileri, kimseyle paylaşılmamalıdır.

Kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmesi halinde başkaları kartınızdan harcama yapabilir. Ziraat Bankası kartının mobil uygulaması üzerinden kartın harcamalarına bakabilirsiniz. Güvenlik ihlali söz konusu olduğunda hemen bankanızı arayarak kartı kapatmalısınız.

Ziraat Bankası kartınızı kullanmayacağınız zamanlarda alışverişe kapatabilirsiniz. Bunun için mobil uygulamaya şifrenizle giriş yapmalısınız. Ardından mobil uygulamada “Kartlarım” kısmına girerek ilgili kartı bulmalısınız. Buradan kart ayarları ve ardından işlem kısıtlarına tıklamalısınız.

İşlem kısıtlarında e-ticaret bölümünden yurt içi ya da yurt dışı alışverişlere kart kapatılabilir. Kartı istediğiniz zaman alışverişe açabilirsiniz. Ziraat Bankası mobil uygulamadan hem banka hem de kredi kartı için işlem yapılabilir.

Ziraat mobilden internet alışveriş açma işlemini istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

Ziraat mobil uygulamasını indirmek için telefonunuzun Play Store kısmına girmeniz gerekir. iPhone kullanıcıları ise App Store kısmından mobil uygulamayı indirebilir. Mobil uygulamayı indirdikten sonra internet şubesi şifresi ile giriş yapmak gerekir.

Uygulamayı kullanırken gelen güncellemeleri de takip etmekte fayda vardır. Güncellemeler yapılmadığı takdirde uygulama hata verebilir.

Ziraat Mobil Andorid İndirmek İçin TIKLAYIN

Ziraat Mobil IOS İndirmek İçin TIKLAYINIZ

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir