Genel

Akıllı Taksi Uygulaması İstanbul Havalimanı’nda Başladı!

Akıllı Taksi Uygulaması İstanbul Havalimanı’nda Başladı! İstanbul’da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katıldığı bir tören ile birlikte İstanbul Havalimanı’nda Akıllı Taksi Uygulaması başlamış bulunmaktadır. Bakan Akıllı Taksi Uygulaması ile ilgili olarak, İstanbul Havalimanı’ndaki yolcularımız için çağrı merkezi ve mobil uygulama yolu ile taksi çağırabileceği ve hatta rezervasyon yapabileceği bir uygulamayı hayata geçirmiş bulunmaktayız dedi. Akıllı Taksi Uygulaması’nın 7 – 24 izlenebilen ve denetlenebilen sistemi ile birlikte kalitesinin en üst seviyelere taşınacağını dile getirdi.

İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’nde düzenlenmiş olan toplantıda, havalimanı yolcularının çağrı merkezi ve mobil uygulama yolu ile taksi çağırmak ve rezervasyon yapabileceği Entaksi uygulaması tanıtılmış bulunulmaktadır. Bakan Ersoy uygulamanın İstanbul Havalimanı, turizm ve havacılık sektörü için örnek gösterilen bir yatırım olduğunu belirtmektedir. Uygulamanın ilerleyen zamanlarda diğer yatırımcılar tarafından kopyalanabilen bir yatırım aracı olabileceğini de belirtti.

Bakan Ersoy Akıllı Taksi Uygulaması’nın dünya çapında en çağdaş uygulamalardan biri olduğunu da sözlerine ekleyerek vurgulamış bulunmaktadır. Diğer taksi esnaf odaları ile görüşmelerini yapacaklarını belirtirken, ilk olarak gönüllü daha sonra da gerek olması takdirde kanunen bütün taksi işletmelerinin kaydırılmasını isteyeceklerini açıkladı.

Başlıklar

Sisteme Yurt Dışından Talep Bulunmakta

Sisteme Yurt Dışından Talep Bulunmakta, İstanbul Havalimanı Müdürü’nün yaptığı açıklamasında İstanbul’un en az nüfusu kadar turist çeken bir şehir olduğunu belirtirken, hayata geçirilen projenin de o denli turist dostu olması gerektiğini belirtti. Konuşmalar devam ederken İstanbul hakkında şu sözler sarf edildi. Türkiye’nin dünyaya açılan kapısının İstanbul olduğu ve İstanbul Havalimanı’nda teknoloji ile harmanlaşmış bir hizmet anlayışını yolculara sunmak adına, bu işlem için gelinen son noktanın da akıllı taksi uygulaması olduğu belirtildi. İstanbul Havalimanı olarak yolcuların isteklerini önem verildiği açıklandı.

Akıllı Taksi Uygulaması için verdiği destek adına teşekkürlerini sunan, İstanbul havalimanı taksiciler Kooperatif Başkanı Fahrettin Can ise bakan Ersoy’a şunları ifade etti. Turizm adı altında korsan taksicilik yapan mevcut çalışanlar için kanunların yeterli olmadığını belirtti. Allah’a çok şükür ki devletimizin gücü ve kudreti var. Aradan 24 saat geçmeden korsanın önüne geçer ama korsanı doğuran nedenler de belli. Bunların ortadan kaldırılması gerekli, akıllı taksi uygulaması yolcu memnuniyetini üst seviyelere taşıyacak ve şikayetler en aza indirgenecek dedi.

Akıllı Taksi Uygulaması Nasıl Kullanılacak?

Akıllı Taksi Uygulaması Nasıl Kullanılacak? Yolcular uygulamayı telefonlarına indirerek, tek tuşla bulundukları alana ya da başka bir noktaya taksi çağırabilecekler. Uygulama üzerinden gelecek olan çağrılar için boş taksiler müşteriye yönlendirilecek. Bu şekilde yolcunun daha hızlı bir şekilde taksiye ulaşımı sağlanacak. Bu şekilde de yolcu için trafikte seyir halinde dolaşan taksi sayısı da azalacak. Diğer bir gelişme ise taksilerde bulunan ekranlarda turistlere yönelik olarak, turist yolcuların kendi dillerine göre bilgilendirme işlemi yapılacaktır.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir