emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Türkiye Koronavirüs Tedavisinde Büyük Başarı Sağladı!

Türkiye Koronavirüs Tedavisinde Büyük Başarı Sağladı!
15.04.2020

Türkiye Koronavirüs Tedavisinde Büyük Başarı Sağladı! Korona virüsü tedavisinde oldukça önemli gelişme yaşanmış bulunmaktadır. Uygulanan işlemin ardından hastanın test sonucu negatife dönmüş bulunmaktadır. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi olan Prof. Doktor Bülent Aydınlı, korona virüsü tedavisinde hasta üzerinde uyguladıkları işlem ile ilgili olarak şunları belirtmiş bulunmaktadır. Konvelsan Plazma tedavisi uyguladıkları 78 yaşında olan hastanın, uygulanan tedavinin ardından yapılan korona virüsü test sonucunun negatif çıktığını belirtmektedir. Profesör Aydınlı konuşmalarında “Türkiye genelinde bildiğimiz kadar ile plazma tedavisi uygulanan ve test sonucu negatif yönüne dönen başka kimsenin bulunmadığını belirtti.”

Profesör Aydınlı yaptığı açıklamasında korna virüsü tedavisi sonucunda iyileşen bir hasta olarak 27 yaşında bulunan Çağlar Çolak’ın kendisinden alınan konvelsan plazmanın, Bilim Kurulu Kararı ile birlikte 10 Nisan 2020 tarihinde yoğun bakımda bulunan bir hastaya nakledildiği belirti.

Plazma Nakli Yapılan Hastanın Test Sonucu Negatif Olarak Değişti!

Plazma Nakli Yapılan Hastanın Test Sonucu Negatif Olarak Değişti! Profesör Aydınlı plazma nakli yapılan yoğun bakım hastasının, nakil işleminin ardından yapılan korona virüs testinin negatif olarak çıktığını belirtti. Profesör Aydınlı hasta ile ilgili şu açıklamaları yapmış bulunmaktadır. Hastanın en azından virüs yükünün azaldığını belirtirken, hastanın durumunun ise stabil, entübe olduğunu ve ayrıca başka ağır rahatsızlığının olduğunu belirtti. Yoğun bakım doktorlarının bu konu ile ilgili olarak oldukça ümitli olduğunu ve donöre de teşekkürlerini iletmektedirler.

Türkiye genelinde birkaç merkezde plazma tedavisinin yapılabildiğini belirtirken de yurt dışında daha az sayıda hastanın negatife döndüğünü de sözlerine eklemiş bulunmaktadır. Plazma tedavisinin uygun hasta ve donör olduğu müddetçe işleme devam edileceği belirtildi. Bu yöntemi kente ki diğer hastanelerde yatan hastalara da uygulayabileceklerini belirtmektedir. Plazma tedavisi uygulanan ve test sonucu negatif olan hastanın, daha önce yapılan iki adet korona testinin de pozitif çıktığı belirtildi. Ancak plazma nakli yapılan hastanın yalnızca 4 gün sonra yapılan korona testinin negatife döndüğü gözlemlendi. Bu durumun oldukça güzel bir gelişme olduğu belirtilirdi.

Koronavirüse Karşı Ekonomik Önlem Paketi Meclis’e Sunuldu!

Ramazanda Oruç Tutulacak mı ? Diyanetten Açıklama Geldi

Eczaneden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır ? SMS’i Gelmeyen Ne Yapacak ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.