emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?
17.06.2020

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı? Korona virüsü nedeni ile bir süre uygulanana hafta sonu sokağa çıkma yasağı son iki haftadır normalleşme süreci kapsamında uygulanmamaktadır. Fakat son günlerde korona virüsü nedeni ile vaka sayılarının arması ile tekrar en çok konuşulan konu olmuş bulunuyor. Vaka sayılarının artış yönünde ilerlemesi nedeni ile tüm vatandaşlar hafta sonu için sokağa çıkma uygulamasının getirilip getirilmeyeceği merak edilmektedir. Hafta sonu için yasak kararı ile ilgili merak edilen tüm son haberlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye genelinde vaka sayıları her gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanmaya devam ediyor. Normalleşme kapsamının başlamasının ardından da son birkaç gündeki vaka sayılarında artış gözlemlenmesi endişelere yol açmış bulunuyor. Vatandaşlar artan vaka sayılarının açıklanmasının ardından hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağını araştırmaya başlamış bulunuyor.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kararı Ne Zaman Belli Olur?

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Kararı Ne Zaman Belli Olur? Sağlık Bakanı Fahrettin koca tarafından açıklana dünkü vaka sayılarında vaka sayılarında düşüş yaşanmış bulunuyor. Vaka sayılarında düşme yaşanmaya devam etmesi durumunda hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağı düşünülmektedir. Fakat vaka sayılarının artası durumunda yeni kararların her an alınabileceğini de belirtmek isteriz. Korna virüsü ile ilgili alınan önemli kararlar Cumhurbaşkanı başkanlığında kabine toplantısının ardından açıklanmaktadır. Bu hafta için henüz gerçekleşen herhangi bir toplantı olmadığı için kabine toplantısının gerçekleşmesinin ardından yapılan açıklamaları sayfamızda anında paylaşılacaktır. Herhangi bir kısıtlama haberinin ardından anında sayfamızda paylaşım yapılacaktır. Bu hafta henüz bir toplantı gerçekleşmemiş bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her gün düzenli olarak yaptığı paylaşımlarından 16.06.2020 tarihli güncel verileri paylaşmış bulunuyor. Korona virüsü nedeni ile güncel tablo ise şu şekilde açıklanmış bulunuyor. 16.06.2020 tarihli güncel tablo aşağıda belirtildiği gibi gerçekleşmiş bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından açıklanan tablo şu şekildedir. Türkiye genelinde son bir gün içerisinde 1.467 yeni vaka tespit edilmiştir. Tespit edilen yeni vaka sayısı bir önceki gün olan 15.06.2020 tarihine göre 125 kişi azalma eğilimi yaşanmış bulunuyor. Buna göre vaka sayısı 181 bin 298 kişiye yükselmiş bulunuyor. 16.06.2020 tarihinde korona virüsü nedeni ile can kaybı 17 kişi ve toplam bu güne kadarki vefat sayısı ise 4 bin 842 kişi olmaktadır. Korona virüsü tablonsa yönelik açıklanan veriler genelinde 16.06.2020 tarihinde toplam olarak 46 bin 800 adet test yapılmış ve toplam test sayısı 2 milyon 721 bin 3’e yükselmiş bulunuyor. Diğer yandan virüse yakalanarak iyileşen hasta sayısı ise bin 15 artış göstererek, 153 bin 379 kişiye yükselmiş bulunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.