emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

HSBC Bankası Bireysel Emeklilik

HSBC Bankası Bireysel Emeklilik

Emeklilik aslında tahmin edildiği gibi hayatın monotonlaştığı bir dönem değildir. Bunun tam tersine çalışma hayatı boyunca gerçekleştirilemeyen eylemlerin yerine getirilebileceği en güzel dönemlerden biridir. Emekli olunca hayatımızın durgunlaşması yerine daha da aktif hale gelmesini sağlamak bizim elimizdedir. Bu nedenle emeklilik yıllarımızı çok iyi değerlendirmeliyiz. Bol bol gezip görmediğimiz yerleri görmeli, emekliliğin tadını doyasıya çıkarmalıyız. Bu nedenle emeklilik zamanımız geldiğinde insanlar mutlaka kendilerini hayattan soyutlamamalı bunun aksine daha çok hayata bağlanarak yapabilecekleri aktiviteleri düşünmeleri gerekir. Emeklilerin ortak sorunlarından biri olan emeklilik maaşlarının az olması sonucunda bankalar çeşitli yatırım çalışmalarında bulunmuştur. HSBC bankası de devlet katkıları ile oluşturulan bireysel emeklilik imkânını vatandaşlara sunmuştur. Şimdi HSBC Bankası Bireysel Emeklilik konusuna birlikte göz atalım.

HSBC Bireysel Emeklilik İmkânları Nelerdir?

Çalışma hayatlarının sonucunda vatandaşlar artık çalışmalarının sonucunu almak isterler. Almak istedikleri karşılığın da tüm yılların çalışmasına değmesini isterler. Bu nedenle emekli maaşlarını arttırmaya yönelik bazı çalışmalarda bulunurlar. Bunu ilk olarak HSBC Bankası’nın sunduğu yatırım fırsatları gözünden inceleyelim.

Uzun yıllar boyunca yapmış olduğu özverili çalışmalar sonucunda insanlara güven veren HSBC bankası emeklilikte de sizlerin yanında olmayı planlıyor. Bu doğrultuda birçok çalışmada bulunuyor. Hele ki son zamanlarda bireysel emeklilik yönünde yaptığı çalışmalara binlerce katılımı sağlamıştır. Gelelim şimdi HSBC Bankası bireysel emeklilik koşullarının neler olduğuna. Aşağıda bulunan maddeler üzerinden bireysel emekliliğin koşullarına kadar en ayrıntılı bilgileri öğrenebilirsiniz.

  • Öncelikle bankanız sizlerden mutlaka on sekiz yaşını doldurmuş olmanızı ister.
  • Düzenli bir işte çalışmanız gerekmektedir.
  • Bireysel Emeklilik sistemine katıldıktan sonraki on yıl boyunca 56 yaşına kadar bu emeklilik koşullarını yerine getirmelisiniz.
  • Emekli olmaya hak kazanan vatandaşların bireysel emeklilik hesapları dökümleri bankacılar tarafından izlenir. Buna göre yatırım fonları değerlendirmeye alınır.
  • Emekliliğe hak kazanan bireyler istekleri doğrultusunda hesaplarına toplu para yatırımı da yapabilirler.
  • HSBC Bankası bireysel emeklilik hizmetinde de devletin katkısı büyüktür. Yapılan ödemelerin üzerinde devlet % 25 oranında katkı koyar. Bu şekilde 2016 yılından itibaren büyük yatırımlara kapı açmakta olan devletimiz, HSBC bankası dahil olmak üzere tüm bankalara katkısını aynı oran üzerinden gerçekleştirmektedir.

HSBC Bankası Bireysel Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her emekli olan vatandaş daha fazla emeklilik maaşı almak ister. Bunun içinde yatırımlarını doğru yerlere yapmaları gerekir. Yapılacak olan yatırımlar için ziyaret edilmesi gereken en doğru adreslerden biri de sizlerinde bildiği üzere HSBC Bankası şubeleridir. Paranızı gönül rahatlığı ile bu bankaya verebilir, emekliliğin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ancak bu işlem içinde gerekli olan birtakım koşullar vardır. Yukarıda bulunan maddeleri dikkate aldıktan sonra HSBC bankası bireysel emeklilik başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sizlerin Allianz Hayat ve Emeklilik A. Ş. acentesi olan HSBC Bank Şubelerinden birine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel müşteri temsilciniz yardımı ile en uygun bireysel emeklilik teklifinden yararlanabilirsiniz. Böylece kendinize bir bireysel emeklilik hesabı açtırmış olursunuz. Düzenli bir şekilde ödeyecek olduğunuz paralar karşılığında da bireysel emeklilik için yatırımlara başlamış olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.