emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

ABank Bireysel Emeklilik

ABank Bireysel Emeklilik

Günümüzde sürekli artan ihtiyaçlar, paranın değersizleşmesi, yeni teknolojilerle birlikte hayatın çok hızlı bir hal alması gibi sebeplerden dolayı çalışanlar genelde hayatlarının tadını tam anlamıyla çıkaramazlar. Çünkü daima onları bekleyen işler, ödemeler, faturalar bulunur ve iş yaşamları boyunca bunlarla boğuşup dururlar. Rahat bir nefes alıp hayattan keyif almak içinse emeklilik dönemlerinin hayalini kurarlar. Çalıştıkları dönemlerde yaptıkları birikimler, prim ödemeleri kendilerine emekli maaşı olarak geri dönerek güzel bir emeklilik dönemi geçirmelerini sağlayabilir. Bugün Türkiye’deki tüm emeklilik sistemleri Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı çalışmakla birlikte, kimi emeklilik sistemleri Sosyal Güvenlik Kurumunun emekli maaşına ek olarak, çalışanlara çok daha geniş imkanlar sunar. Onlardan biri de Abank Bireysel Emekliliktir. 25 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de hizmet veren Abank, Sosyal Güvenlik Kurumundan alacakları maaşla yetinmek istemeyen sigortalılara başka imkanlar da sunuyor.

Bireysel Emeklilik Sistemleri Nasıl İşler?

Genel olarak konuşmak gerekirse, bireysel emeklilik sistemleri çalışanların her ay belirli bir tutarı yatırmalarını sağlayarak onlara birikim yapma imkanı veren sistemlerdir. Tıpkı SSK, Emekli Sandığı, Bağkur gibi çalışanların sağlık sorunlarında da daha az ücret ödemelerini sağlayan bu sistemlerde genelde hangi kuruluşa bağlı çalıştığınızın bir önemi olmaz, yani halihazırda SSK, Emekli Sandığı ya da Bağkur kurumlarından birine bağlı sigortalı olsanız bile bir bireysel emeklilik şirketi aracılığıyla sisteme dahil olup birikim yapabilirsiniz.

Bireysel emeklilik sistemlerini diğerlerinden ayıran şey yalnızca daha yüksek emekli maaşları yahut daha geniş kapsamlı sağlık sigortaları değil, ayrıca çalışılan yıllar boyunca yapılan ödemelerin emekli olduktan sonra geri alınabilmesidir. Bu şekilde çalışanlar tıpkı çocukluklarında kumbaralarında para biriktirdikleri gibi emeklilik dönemleri için para biriktirmiş olurlar.

ABank Bireysel Emeklilik Nedir?

19 Aralık 201’da The Commercial Bank tarafından hisselerinin alınmasından sonra yalnızca Türkiye’de değil dünyada da faaliyet gösteren ABank, çalışanlara rahat bir emeklilik dönemi geçirebilmeleri için bireysel emeklilik sistemi sunuyor. Abank bireysel emeklilik sistemi, mevcut Sosyal Güvenlik Kurumu sigortasına tamamlayıcı olarak tasarlanmıştır. Üyelerin adına açılacak mevduat hesaplarına anlaşılan tutarda miktar her ay yatırılarak üyelerin düzenli bir birikim yapmaları sağlanır. Ancak, Abank bireysel emeklilik sistemi şu anda yalnızca “Grup Bireysel Emeklilik Planları” altında hizmet vermektedir. Bu da şu demektir, çalıştığınız kurum ya da şirketin ABank ile bireysel emeklilik adına anlaşması ve yatırılması gereken ücretleri sizin adınıza açılan hesaba yatırılması gerekmektedir. Vakıf ve dernekler de bu kapsama girer.

Ayrıca, 1 Ocak 2017’den itibaren otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemine aşamalı bir geçiş sağlanacak. Her ne kadar bu bireysel emeklilik sistemi devlet teşviki ve işveren desteğiyle sağlanıyor olsa da bir emeklilik şirketi işlemleri kontrol altında tutmak zorundadır. Yıllardır Türkiye halkına en iyi şekilde hizmet veren ABank burada da hem işverenlerin hem de çalışanların yanında yer alıyor. Eğer siz de işletmeniz için otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemlerinin sağlanmasını emin ellere bırakmak istiyorsanız ABank bu konuda iyi bir adres olabilir. Böylece çalışanlarınızın otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemine katılmasını sağlayarak yasal yükümlülüğünüzü yerine getirmiş olursunuz. Çalışanlarınız da %25 devlet katkısı, 1 yıl, 3 yıl, 10 yıl gibi uzun süreler boyunca sistemde kalmaları durumunda yüksek oranlarda devlet katılımıyla birlikte ABank bireysel emeklilikten emekli olabilirler.

Aşağıdaki linke tıklayarak ABank Grup Bireysel Emeklilik Planları hakkında detaylı bilgi alabilir, aklınıza takılan sorunlarda size yardımcı olmak için her şeye hazır müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Abank Bireysel Emeklilik İşlemi için TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.