• HGS Ceza Sorgulama

  Günümüzde trafik yoğunluğundan dolayı otoyollar, köprüler gibi bazı kritik noktalarda geçişlerde uygulanan ücretlendirme işlemlerinde bazı problemlerle karşılaşılmaktadır. Önceden teknoloji çok gelişmeden önce elle yapılan ücret alımı sonrasında yerini kartlı geçiş uygulamasına bırakmıştır. Bu uygulama ile kart dolum yerlerinde ucuza ve daha kolay halledilse de trafiğe çıkıldığında trafiğin akışı açısında çok verim alınamamıştır. Sonrasında teknolojinin daha da ilerlemesi ile birlikte belirli cihazlar sayesinde otomatik geçiş sistemine geçilmiş olmasına rağmen cihazların fiyatının yüksek olması gibi sebeplerden dolayı bu uygulama da çok fazla rağbet görmemiştir. Bunun sonrasında ise en iyi çözüm olarak kartlı dolum sistemindeki ucuzluk ve otomatik geçiş sisteminin karması olarak Hızlı Geçiş Sistemine geçiş yapılmıştır. Bu sistem için PTT ile anlaşmalı olarak yürütülen bu işlem de PTT’den alınan çipler ile geçiş sırasında o çipe bağlı hesaptan çekim yapılarak geçiş sağlanmış olur. Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile yapacağınız geçişlerde yazılmış olan cezaların kontrolünü HGS ceza sorgulama işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem ile yaptığınız geçişler sırasında ceza yazılıp yazılmadığını öğrenerek önceden önlem alabilirsiniz. Bu şekilde maddi açıdan oluşabilecek olan sorunlar ile karşılaşmamış olursunuz. HGS ceza sorgulama işlemi hem E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak hem de HGS müşteri hizmetleri resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir. Yazımızın devamında her iki sistem üzerinden işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz.


  HGS Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  Hızlı Geçiş Sistemi işlemleri PTT ile anlaşmalı olarak yürütülmeye devam etmektedir. Pek çok işlem online olarak yürütülmeye başlanması ile birlikte PTT artık HGS ceza sorgulama işlemi için de hizmet vermeye başlamıştır. Sitede bulunan online işlem menüsü ile işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklayınız. Gelen sayfada sağ üst tarafta bulunan Geçiş İhlali Sorgula yazan butona tıklayınız. Sonrasında ilgili alana sorgulanacak olan aracın plakasını giriniz. Sonra resimde bulunan karakterleri girip “Sorgula” butonuna tıklayınız.

  hgs ceza sorgulama

  HGS Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Üzerinden HGS Ceza Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden HGS ceza sorgulama işleminizi E-Devlet şifresi yardımı ile birkaç adımda kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız işlem için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Fakat işlem yaparken sizden E-Devlet şifresi istenecektir. Eğer ki şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine gidip başvuruda bulunarak 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi edinebilirsiniz. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra açılan sayfa “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

   

  Sponsorlu Bağlantılar


  e-devlet hgs,

  Ardından gelen sayfa T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz ve “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

  e-devlet1111

  Bu şekilde işleminiz tamamlanmış olur.

  E-Devlet Sistemi Üzerinden HGS Ceza Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  HGS Ceza Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın