• HGS Yükleme

  Teknolojiye olan düşkünlüğün artması ve bu durum ile birlikte internetinde yaşamamızdaki yerinin büyük olması sebebi ile çoğu konuda kolaylıklar sağlamaktadır. Çoğu konuda sağladığı yararlar trafik ile ilgili konuları da içermektedir. Ulaşımın daha sağlıklı olarak yapılabilmesi için araç sahiplerine sunulan olanaklar ile sıkıntısız bir şekilde çalışan sistemler üretilmeye çalışılmaktadır. Karayolları üzerinde daha kolay bir şekilde işlem yapılabilmesini sağlayan sistemlerden biri de HGS’dir. Köprü ve otoyollarda ücretlendirme işlemi yapılmaktadır. Ücretlendirme işleminin daha pratik bir şekilde yapılabilmesi için birçok sistem denenmiş olup hepsinde de sürücüler için yarar sağlanmaya çalışılmıştır. Hızlı Geçiş Sistemi de PTT ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de içinde bulunduğu anlaşmalı yürütülen bir uygulamadır. Bu kurumların HGS’yi geçişler sırasında kullanan sürücülere online olarak sağladığı sorgulama, bakiye yükleme gibi hizmetleri bulunmaktadır. HGS yükleme işlemi araç sahipleri için zaman kaybını önleyerek dakikalar içerisinde bakiye yüklemesi yapabilecekleri bir işlemdir. Yalnız HGS ile geçiş yapabilmek için yapılması gerekenler vardır. Hızlı Geçiş Sistemi kullanacak araç sahipleri PTT şubelerin gidip başvuru yaparak araçlarının bilgilerinin bulunduğu elektronik çipe sahip olmaları gerekmektedir. Geçişler sırasında yapılan ücret tahsilatı bu çipler sayesinde yapılmaktadır. Çipin gişede bulunan cihazlar tarafından algılanması ile çipin bağlı olduğu hesap üzerinden ücretlendirme yapılır. Yazımızın devamında HGS yükleme işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda bilgileri bulabilirsiniz.


  HGS Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

  PTT şubelerine gidip başvuru yaparak sahip olacağınız HGS ile geçiş kolaylığının yanı sıra yine PTT resmi web sitesi üzerinden HGS yükleme işlemini de yapabilirsiniz. Yükleme işlemi için istenen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Yükleme işlemi sisteme giriş yapmadan ya da sisteme giriş yaparak gerçekleştirilebilir. HGS yükleme işlemini sistem giriş yapmadan gerçekleştirmek için için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Sonrasında karşınıza gelen sayfada belirtilen alana plakanızı girmeniz gerekir. Sonrasında sorgula butonuna tıklayınız.

  hgs bakiye yükleme

  Ardından açılan sayfada ödeme işlemi için tutar seçenekleri sunulmuştur. Sunulan bu seçeneklerden birini seçerek ödeme yap butonuna tıklayınız.

  hgs yükleme1

  Sponsorlu Bağlantılar


  Devamında resimde gösterilen alanlara kart bilgilerinizi doğru bir şekilde giriniz. Son olarak yükle butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  hgs yükleme2

  HGS yükleme işlemini sisteme giriş yaparak gerçekleştirmek için aynı sayfa üzerinde sağ üstte bulunan giriş yap butonuna tıklayınız.

  hgs bakiye giriş1

  Açılan sayfada sizden e-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz istenir. Sonrasında giriş yap butonuna tıklayarak yükleme yapacağınız sisteme girmiş olursunuz. Anlatılan adımları doğru bir şekilde uygulayarak HGS işlemi yapılabilir.

  hgs bakiye giriş2

  HGS Yükleme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  HGS Yükleme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın