• Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu ve Şartları 2018

  Son zamanlarda hükumetin çiftçilere özellikle hayvancılıkla uğraşan kişiler için en büyük atağını yaparak geçmiş yıllarda olduğu gibi 2018 yılı içerisinde de hayvancılığı geliştirmek için genç çiftçiler için Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu için gerekli olan şartlar açıklanmıştır. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Hayvancılık İçin Hibe Desteği 2018 yılından itibaren belirtilen şartlara sahip olan 16 bin 750 çiftçiye hibe verileceği açıklanarak, başvuru sonucunda uygun bulunan kişiler kendilerine verilecek olan hayvanları TİGEM tarafından teslim edileceği bildirilmiştir. Bunun yanı sıra çiftçilerin sorun yaşamaması için Koza Tarım ve Arı Yetiştiriciliği birlikleri ile ortak hareket edileceği, ayrıca sadece hayvan yetiştiriciliğine değil arı, üzüm, ipek böceği gibi üreticilere de hibe desteği verileceği beyan edilmiştir.


  Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu ve Şartları 2018

  Hibe verilecek kişilerin sayısı çok olarak görülse de Türkiye’de hayvancılık yapanların sayısı düşünüldüğünde yetersiz olduğu düşünülmektedir. Her başvuru yapan kişi hibe desteğine sahip olamayacağı için Hayvancılık İçin Hibe Desteği Şartları yer almaktadır. Bu şartlar arasında;

  • Türk Vatandaşı Olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşından büyük olmamak,
  • Okur yazarlığının bulunması,
  • Ücretli olarak çalışmamak ve 4A ve 4B kapsamında bulunmamak,
  • Herhangi bir örgün eğitim görüyor olmamak,
  • Vergi Mükellefi olmamak,
  • Vatani görevini yapmaması ve denetim serbestliğinin olmaması,
  • 15 Büyükbaş veya 50 küçükbaştan fazla hayvanın olmaması,
  • Arı yetiştiriciliği yapanlar için 50 kovan sahibi olmak,
  • Daha önceden hibe sözleşmesi yapması ve iptal etmemiş olması,
  • Bakanlığa ait başka projelerden yararlanmış olmamak Hayvancılık İçin Hibe Desteği Şartları 2018 yılı için belirlenmiştir.

  Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu ve Şartları 2018 Yılı Kayıt Adresi

  Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu şartlarına sahip olan kişiler hibeden yararlanmak istiyorlarsa ön başvurularını Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login adresinden başvurularını yaparak çıktı almak zorundadırlar. Bu sayfaya giren genç girişimciler öncelikle yeni çiftçi kayıt bölümünden kayıtlarını oluşturmaları gerekmektedir. Yeni çiftçi kayıt bölümüne girenler burada yer alan;

  Başvuru İçin TIKLAYINIZ

  • TC Kimlik Numarası,
  • Ad soyadı,
  • Baba Adı,
  • Cep Telefonu,
  • E Posta Adresi,
  • Kendilerinin belirleyeceği şifre ve onay kodunu girerek kayıtlarını oluşturmaları gerekmektedir. Hayvancılık İçin Hibe Desteği 2018 yılı içinde müracaat yapacak kişiler mutlaka buradan kayıtlarını yapmaları gerekmektedir. Kayıtlarını oluşturan genç çiftçiler daha sonra ana sayfa üzerinden TC kimlik numaraları ve kendi oluşturdukları şifre ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir.

  Sisteme giriş yaptıktan sonra orada sizden istenilen belgeyi bularak doldurduktan sonra çıktısını alarak hazırlamış oldukları projeyi uygulayacakları yerin veya ikamet ettiğiniz Tarım Müdürlüklerine teslim etmek zorundasınız. Hayvancılık İçin Hibe Desteği Şartları tutan kişiler hazırlamış oldukları projeleri sunduktan sonra Vali başkanlığında oluşturulan komisyonda değerlendirme yapıldıktan sonra projeleri uygun bulunan kişilere Hayvancılık İçin Hibe Desteği Şartları 2018 yılı içerisinde almaya hak kazanmaktadırlar. 2018 yılı içerisinde hayvancılık yapan genç çiftçilere 300 koyun desteği verilirken bunun yanında özellikle köye dönüş kapsamında hazırlamış oldukları projeleri kabul gören kişiler 30 Bin TL kadar hibe desteği almaktadırlar. Hibe desteği alacak olan kişilerin çiftçilikle uğraşmaları gerektiği gibi hazırlamış oldukları projenin uygulama boyunca bulundukları yerde kalmaları gerekmektedir.

  Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu ve Şartları 2018 Verilen Projeler

  Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu yapan çiftçilerin bu hibeden yaralanmaları için 3 ayrı kategoride proje yaparak yatırım yapmaları gerekmektedir. Öncelikle çiftçilerin proje kapsamında büyük veya küçükbaş hayvan işi ile meşgul olmaları ve projelerinin olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra arı yetiştiriciliği, ipek böceği ve tarımsal alanda bitki yetiştiriciliği yapmak için proje hazırlayanlarda Hayvancılık İçin Hibe Desteği 2018 yılında yararlanabilmektedirler. Fidan, sera, süs bitkileri, meyve bahçesi yetiştiriciliğinin yanı sıra sadece büyük ve küçükbaş hayvancılığının yanı sıra tavuk çiftliği, ördek, hindi, kaz yetiştirmek için çiftlik kurmak isteyen genç çiftçiler içinde köye dönüş projesi kapsamında hibe kredisi verilmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu ve Şartları 2018 İstenilen Evraklar

  Hayvancılık İçin Hibe Desteği Şartları 2018 yılı içerisinde alan genç çiftçiler 2020 yılına kadar destekleri devam edecektir. Burada istenilen şartlar içerisinde hazırlamış oldukları projelerin devam etmesinin yanı sıra projenin kurulumu için bulunan bölgede kalmaları gerekmektedir. Hayvancılık İçin Hibe Desteği Şartları arasında genç çiftçiler başvurularını yapacakları esnasında;

  • Okur yazar olduklarına dair diplomalarının fotokopilerini,
  • Kimlik Fotokopilerini,
  • Yatırım yapılacak olan yerin bilgisi ve tapusu,
  • Projenin uygulanacağı yerde kalacağı yere ait ikamet belgesi,
  • Herhangi bir gelinirinin olmadığına dair belge,
  • Tescil Belgesi hazırlanacak olan evraklarla birlikte teslim edilmesi gerekmektedir. İstenilen belgeler resmi internet sayfasında yer alarak hibeden yararlanmak isteyenler mutlaka bu evrakları tamamlamaları gerekmektedir.

  Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu son olarak köye dönüş projesi kapsamında çiftçilere verilecek olan 300 koyun projesi kapsamında arazisini ipotek eden çiftçiler geri ödemeli olarak 300 koyun alacaklardır. Koyunları alan çiftçiler kuzularını satarak borçlarını öderlerken ayrıca devlet bu kuzuları alma garantisi vermektedir. Bu proje kapsamında koyunlara sahip olan çiftçilerin aşı, yem ve veteriner giderleri için destek verilmektedir. Hayvancılık İçin Hibe Desteği 2018 yılı içerisinde devam ederken borçlarını ödeyen çiftçiler ellerinde bulunan hayvanlar için destek almaya devam etmektedirler. Başvurusunu yapan çiftçiler başvuru sonuçlarını E-Devlet sistemi üzerinden Çiftçi başvuruları sonuçları sorgulama kısmından öğrenebilirler.

  KOSGEB Faizsiz Kredi Nasıl Alınır Ve Şartları 2018

  İş Kurmak İçin Kredi Nasıl Alınır Ve Başvuru Şartları 2018

  Teşvik Kredisi Nasıl Alınır ve Başvuru Şartları 2018  tıkla sorunu sor

  Hayvancılık İçin Hibe Desteği Başvurusu ve Şartları 2018 İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın