emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Günlük Cüzi Rakamlara Sağlık Sigortası Yaptırın Fark Ödemeyin

Günlük Cüzi Rakamlara Sağlık Sigortası Yaptırın Fark Ödemeyin
13.02.2020

Günlük Cüzi Rakamlara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırın Fark Ödemeyin! Gülük olarak 2 ya da 3TL ile karşılında tamamlayıcı sigortası yaptırın, özel hastanelerde fark ödemeyin. Sağlık sebeplerinden dolayı özel hastanelerde muayene olan vatandaşların cebinden çok fazla para çıkmaktadır. Bu duruma engel olmaz elinizde günlük olarak 2 ya da 3TL ödeyerek tamamlayıcı sigortanızı yaptırarak muayene fark ücreti bile ödemeden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Özel hastanelerde tedavi ve muayene işlemlerini daha çok çalışan bireyler tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi de çalışmasından kaynaklı zaman kısıtlaması olmaktadır. Oluşan zaman kısıtlaması bireylerin özel hastanelerde muayene ve tedavisinde oldukça uçuk denecek kadar ücretler harcamalarına neden olmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşıladığı meblağ üzerine değim yerinde ise % 300 oranında fark çıkmaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tam olarak bu durumda devreye girmektedir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın detaylarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sigortası Neleri Kapsamaktadır?

Tamamlayıcı Sigortası Neleri Kapsamaktadır? Tamamlayıcı sigorta ayakta ve yatarak tedavi olarak ikiye ayrılmaktadır. Tamamlayıcı Sigorta kapsamında ayakta ve yatarak tedavi ile yalnızca yatarak tedavi olmak üzere iki teminat seçeneği ile karşımıza çıkmaktadır.

 • Yatarak Tedavi, teminatı poliçe başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen, cerrahi ve dahili yatışlar, diyaliz, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, koroner anjiografi giderleri olmak üzere sigortalının acil olarak sağlık giderleri ve küçük müdahale giderlerini karşılanmasını kapsamaktadır.
 • Ayakta Tedavi de, düzenlenen poliçe ile sigortanın başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara yönelik olarak, muayene, laboratuar hizmetleri, görüntüleme ve ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi teminatlarından oluşmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında sigortalı, ayakta tedaviler için devlete 15TL katılım ücreti ödemekle yükümlü olunan payı ödemektedir. Bunun dışında katılım payı dışında aşan tüm masraflar, poliçe teminat ve özel şartları kapsamında sigorta şirketince tamamı karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nerelerde Geçerlidir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nerelerde Geçerlidir? Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından özel hastanelerde kısmen karşılanmakta olan tedavi masraflarının, geriye kalan kısmı da teminat kapsamına alan sağlık sigortası olmaktadır. Bu durum SGK’lı bireyin, özel hastanelerde herhangi bir fark ücreti ödemeden sağlık hizmetlerinden faydalanmasını sağlamaktadır.

Pek çok sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigorta çalışmaları bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise anlaşmalı kurumların fazlalığı olmaktadır. Prim tutarları kişinin yaşına, cinsiyetine ve yaşadığı şehre göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Özel Sigorta ve Tamamlayıcı Sigorta Arasındaki Farklar Nelerdir?

Özel Sigorta ve Tamamlayıcı Sigorta Arasındaki Farklar Nelerdir? Özel sigorta ve tamamlayıcı sigorta arasındaki fark sizler için derlemiş bulunmaktadır.

 • Özel sağlık sigortaları anlaşmalı olan kurum ve hastanelerde geçerli olmaktadır.
 • Tamamlayıcı sigorta sadece SGK anlaşmaları tercih eden kuruluşlarda kullanılabilmektedir.
 • Tamamlayıcı sigortalı olabilmek için SGK şartı aranmaktadır.
 • Özel sigorta da SGK şartı aranmamaktadır.
 • Özel Sağlık Sigortaları içerisinde katılım payı uygulaması bulunmaktadır. Katılım payı uygulaması poliçeye göre değişiklikler gösterebilmektedir.
 • Tamamlayıcı sigortada ise SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde, hastane masraflarının tümü SGK ve sigorta şirketince karşılanmaktadır.
 • Özel sağlık sigortalarında istenildiği zaman yurtdışı tedavi teminatı eklenebilmektedir.
 • Bu durum için tamamlayıcı sigorta sadece Türkiye sınırları içerisinde kullanılmaktadır.
 • Özel sigortada ayakta tedavi limitleri genel olarak TL olarak belirlenmektedir.

Tamamlayıcı sigortada ise tedavi limitleri adet olarak belirlenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.