Genel

Son Dakika; FED 29 Nisan Tarihli Faiz Kararını Açıkladı!

Son Dakika FED Yani Faiz Kararını Açıkladı! Tüm dünyanın merakla beklediği FED faiz kararını açıkladı. Son dakika açıklaması olarak geçen habere göre merakla beklenen durum açıklanmış bulunmaktadır. Dünya genelinde ekonomik olarak da oldukça sarsıcı etkiler bırakan korona virüsü dolayısı ile FED’in açıklama yapacağı faiz kararı merakla beklenmekteydi. Korna virüsü salgınının ardından yoğun mücadele veren Amerika oldukça büyük kayıpları da arkasında bırakmış bulunmaktadır.

ABD Merkez Bankası FED, aldığı karar doğrultusunda politika faizinde herhangi bir artış ya da azalışa yönelik olarak bir oynamada bulunmadı. ABD Merkez Bankası FED, politika faizi ile aldığı karar % 0 – 0,25 aralığında sabit olarak tutmuş bulunmaktadır. FED yaptığı açıklamasında alınan faiz kararının oy birliği ile alındığını belirtti.

Merakla Beklenen Faiz Kararı Açıklandı! 

Merakla Beklenen Faiz Kararı Açıklandı! Tüm dünya piyasalarının merakla beklediği FED’in politika faiz kararı açıklandı. ABD Merkez Bankası FED yaptığı açıklama neticesinde, politika faizini % 0 – 0,25 arasında sabit bıraktığını duyurdu. ABD ekonomisinin korona virüsü salgını kaynaklı olarak kötüleştiğini belirtmekte olan FED, sonunda yaşanacak toparlanma süreci için agresif adımlar atmayı sürdüreceği taahhütünde bulunmuştur. Diğer yandan FED bu zorlu süreç içerisinde ABD ekonomisine destek için tüm araçlarını kullanacağını da belirtmiş bulunmaktadır.

FED, politika faizini ve iskonto faizini herhangi bir değişiklik uygulamadığı toplantı içerisinde kararlar oy birliği ile alınmış bulunmaktadır. Etkin para politikası aktarımı ve piyasanın çalışmasının desteklenmesi için gerekli miktarda Hazine Kağıdı, ticari ve konut mortgageleri destekli menkul kıymetler almaya devam edeceklerini de belitmiş bulunmaktadırlar.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu