Emeklilik

EMEKLİLİK AYLIK BİLGİSİ

Gelişen teknoloji ve internet kullanımıyla birlikte, işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik aylık bilgisi işleminizi de internet üzerinden kolaylıkla yapabilecek olduğunuz işlemler arasında yer almaktadır. Bu yazımızda sizlere emekli aylık bilgisi işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.


Emekli aylık bilgisi sorgulama işleminizi tek bir şekilde yapabilirsiniz. Bu E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz işlemdir. Bu yöntemle emekli aylık bilgisi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacak olduğunuz işlemi bağlı olduğunuz SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı kurumlarından yapmanız gerekmektedir. Bir süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan bu kurumlar ile ilgili tüm sorgulama işlemlerinizi yine SGK’nın resmi sitesi olan E-SGM sistemi üzerinden birkaç adımda şifresiz olarak yapılabilir durumdaydı. Ama artık E-SGM sistemi kaldırılmış olup sorgulama işlemleriniz halen online hizmet sunmaya devam eden E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Çalışan vatandaşlar çalışma hayatı boyunca verdikleri emeklerin karşılığı olarak emeklilik dönemlerini beklemektedir. Emekliliklerinde çalışma hayatları boyunda ödenen prim miktarı ile orantılı olarak ücret alırlar. Emeklilik aylık bilgisi işlemlerinizi E-Devlet sistemi üzerinden belirtilen şekilde yapmanız durumunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Yazımızın devamında sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz emekli aylık bilgisi işlemi için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerine giderek, kimlik bilgilerinizle birlikte yapacak olduğunuz başvuru ile öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifresi öğrenme işleminiz için 2 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra ise emekli aylık bilgisi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantıya, bağlı olduğunuz SSK yani 4A, BAĞ-KUR 4B veya Emekli Sandığı 4C kurumlarına göre seçiminizi yapmanız gerekmektedir. Seçimizi yaptıktan sonra ise;

  • İlk olarak açılan sayfa üzerinde ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız.
  • Değişen ekran ile birlikte TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • ‘Sisteme Giriş Yap’ butonuyla birlikte emekli aylık bilgisi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile SSK (4A) Emeklilik Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR (4B) Emeklilik Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet şifresi İle Emekli Sandığı (4C) Emeklilik Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu