PTT

PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır, 2024 Nisan Başvurusu

PTT ihtiyaç kredisi başvuru için en uygun faiz oranlarını ise Aktifbank vermektedir. Bu sebeple, Aktifbank ile PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapan pek çok emekli bulunmaktadır. PTT ihtiyaç kredisi için başvuru işlemlerinde bulunmak isteyenler için PTT ihtiyaç kredisi nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir gibi konular emeklilerin nakit ihtiyacı için önemli bir konudur.

Güncel PTT İhtiyaç Kredisi Faizleri

2024 Nisan ayı kapsamında PTT ihtiyaç kredisi çekecekler için ödemelerde uygulanan faizler çekmek istediğiniz tutara ve taksit seçeneğinize bağlı olarak değişmektedir. 2024 yılı güncel PTT ihtiyaç kredisi çekecek emekli ve PTT personelleri için taksitlere ve miktara göre faizler %4,89’dan başlayan faizlerle 36 ay vadeli kredi verilmektedir. 2024 Nisan ayında PTT kredisi almak isteyenlere en fazla 100.000 TL kredi verilmektedir.

SMS İle PTT İhtiyaç Kredisi başvurusu

Şubeye ya da bankaya gitmeden PTT ihtiyaç kredisi başvurusu için SMS hizmeti verilip verilmediği pek çok kredi çekecek kişinin merak ettiği bir konudur. PTT Bank emekliler ve PTT personelleri için ihtiyaç kredisi başvurularını cep telefonları ile anında başvuru yapabilmeleri için SMS hizmeti de vermektedir.

Günümüz koşullarında nakit ihtiyacın yoğun olarak artması ile emekliler de etkilenmektedir. PTT ihtiyaç kredisi başvurusu için sıra beklemek istemeyen kişiler için SMS ile müracaat pek çok kişi için avantajlı bir hizmettir.

PTT müracaat Nakit ihtiyaçları için PTT şubelerine gitmeden SMS başvurusu ile kredi çekmek isteyenler için başvuru adımları şunlardır:

 • Cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümünü açın.
 • PTT yazıp boşluk bırakın.
 • Kimlik numaranızı yazın.
 • 3050 numara hattına mesajınızı gönderin. Başvuru işleminiz tamamlanmış olacaktır.
 • Başvurunuzun onaylanması halinde, kredi tutarınız PTT Bank tarafından hesabınıza aktarılacaktır.
 • Nakit ihtiyacınızı, onaylanmanın ardından kullanıma hazır hale gelir.

Maddi Yardım Başvurusu : https://www.ssk.biz.tr/sosyal-yardimlasma-para-yardimi-nasil-alinir/

PTT İhtiyaç Kredisi Çekme Şartları

Emekliye ayrılan kişiler ihtiyaç kredileri için düşük faiz oranları veren PTT’yi tercih etmektedirler. Ayrıca PTT bünyesinde çalışan personeller de PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir. PTT bünyesinde anlaşmalı olduğu bankalar ile emekliler için ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu krediyi çekebilmek için de belli başlı şartlar aranmaktadır.

İhtiyaç kredisi çekecek emekli ve PTT personelleri için belirtilmiş olan hususlar ise şu şekildedir,

 • Öncelikle, PTT ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
 • 18 yaşını geçmiş ve 80 yaşının altında olan tüm emekli ve PTT personelleri PTT ihtiyaç kredisi çekebilmektedir.
 • Emeklilerin emekli maaşlarını PTT üzerinden alıyor olmaları gerekmektedir.
 • PTT ile kredi çekecekler için, anlaşmalı olan bankaların tespit edilmesi gerekmektedir.
 • Kredi başvurusunda bulunacağınız anlaşmalı bankalar sizlerden belgeler isteyecektir. Bankaya vereceğiniz belgelerin bir kopyasını da PTT’ye vermeniz gerekmektedir.
 • 80 yaşın üzerinde emekli kişiler PTT İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunamazlar. PTT ile ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler için üst yaş limiti 80 olarak belirlenmiştir.
 • Başvuru işlemleri SMS ile mesaj göndererek ya da PTT şubelerinden bizzat yapılmalıdır.
 • Adlarına kayıtlı haciz ya da icra durumu bulunan emekliler kredi çekebilmek için kefil göstermek zorundadır. Kefil gösteremeyecek olan adlarına kayıtlı haciz ya da icra durumu olan emekliler ihtiyaç kredisi çekemeyecektir.
 • Emeklilerin ihtiyaç kredisi çekebilmek için kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir.
 • Emekli maaşını başka bir banka üzerinden alan emeklilerin, maaşlarını PTT’ye aktarmaları gerekmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi Şartları : https://www.ssk.biz.tr/emekliye-faizsiz-kredi-ptt/

PTT üzerinden kredi çekebilmeniz için “kredi notu sorgulaması” yaparak, güncel puanınızı öğrebilirsiniz.

PTT İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

PTT ile ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emeklilerin ve PTT personellerinin, öncelikle 2024 yılı kapsamında PTT ile anlaşmalı olan bankaların hangileri olduğunu bilmeleri gerekmektedir. 2024 yılı kapsamında emeklilere ve PTT personellerine ihtiyaç kredisi veren PTT ile anlaşmalı bankalar şunlardır:

 • Aktifbank
 • Burgan Bank
 • Denizbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Fibabank
 • ING Bank

Belirtilmiş olan bankalar 2024 yılı PTT ile anlaşmalı olan bankalar olup, emekliler ve PTT personelleri ihtiyaç kredisi için başvuru işlemleri için bu bankalardan birini tercih edebilir.

PTT İhtiyaç Kredi Başvurusu Yap

PTT ihtiyaç kredisi başvuru için emeklilerin maaşlarını PTT ile almaları gerekmektedir. Ya da PTT ihtiyaç kredisi çekebilmek için PTT personeli olunması gerekmektedir. Bu söz konusu kişiler PTT kredi başvurusu yapabilirler.

Anlaşmalı olan bankalar aracılığı ile kredi başvurusunda bulunulabilir, düşük faiz seçeneklerinden yararlanabilirler. 80 yaşını geçmemiş emekliler ihtiyaç kredisi için anında başvuru yapabilmektedirler.

2024 yılı kapsamında PTT ile anlaşmalı olan bankalar, emeklilere faizsiz ihtiyaç kredisi vermemektedir. Fakat düşük faiz seçenekleri ile emeklilerin nakit ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Aktifbank PTT İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekli maaşlarını PTT üzerinden alan emekliler için Aktifbank ihtiyaç kredisi hizmetini düşük faiz oranları ile sağlamaktadır. Aktifbank emekliye ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında en düşük faiz oranlarına sahip olan bankadır.

Bu sebeple ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliler Aktifbank ile ihtiyaç kredisi çekmek isterlerse PTT ihtiyaç kredisi nasıl alınacağı, başvuru şartlarının neler olduğunu inceleyerek başvuru işlemi yapmaları gerekmektedir. PTT kredisi başvurusu yapacaklar için Aktifbank başvuru bilgileri şunlardır:

SMS ile Aktifbank ihtiyaç kredisi başvurusu için,

 • Cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümüne girin.
 • EMEKLİ yazıp bir boşluk bırakın,
 • Boşluğun hemen ardından kimlik numaranızı yazın,
 • Ardından 3050 hattına başvuru talebinizi gönderiniz.

Aktifbank faiz oranı %4,89 olan ihtiyaç kredisi talebinizin 15,000 TL olması halinde aylık olarak, 1.039,71 TL olarak ödeyebilme imkânı sunmaktadır. Ayrıca 36 ay vadeye kadar ödenebilmektedir.

Aktifbank PTT İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilebilir?

Aktifbank üzerinden PTT ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliler ve PTT personelleri, ihtiyaçları doğrultusunda en yüksek kredi limitini merak etmektedir. PTT ihtiyaç kredisi çekecek olanlar için belirenmiş olan tavan miktar şu şekilde belirtilmiştir,

 • Nakit ihtiyaç kredisi faiz oranı %4,89 olarak belirlenmiştir.
 • 36 ay vadeye kadar kredi çekilebilmektedir.
 • En fazla 100.000 bin TL nakit para çekilebilmektedir.

Aktifbank PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları Neler?

PTT ihtiyaç kredisi için başvuru yapacak acil nakit ihtiyacı olan emekliler ve PTT personelleri için Aktifbank’ın müşterilerinden istediği bazı belgeler bulunmaktadır. Aktifbank PTT ihtiyaç kredisi için gerekli olan belgeler ve bilmesi gerekenler ise şunlardır:

 • Öncelikle şubeye gitmeden, internet üzerinden PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen emekli ve PTT personelleri için başvurular internet üzerinden yapılmamaktadır.
 • Başvuru yapacak kişiler için şahsen müracaat yapılması gerekmektedir.
 • Aktifbank PTT ihtiyaç kredisi çekecek olan emekli ve PTT personellerinden kefil istememektedir. Direkt başvuru yapılabilir.
 • Başvuru işlemleri için Aktifbank yalnızca kimlik belgenizin yanınızda olmasını istemektedir.
 • Emekli ya da PTT personeli olanlar Aktifbank PTT ihtiyaç kredisi başvuru için PTT şubelerinden başvuru formu almaları gerekmektedir.
 • PTT üzerinden alınmış olan başvuru formu üzerinde gerekli tüm bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.
 • Eksiksiz olarak doldurulan başvuru formu ile PTT şubesine giderek başvuru belgesi teslim edilir.
 • Başvuru belgenizi alan yetkili kişi, işlemlerinizi başlatır.

Aktifbank PTT İhtiyaç Kredisi Aylık Kaç TL Taksit Düşüyor?

PTT ile ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliler yoğunluklu olarak bulunmakta olup, pek çok kişi de Aktifbank ihtiyaç kredisine müracaat etmek istemektedirler. Emekliler için acil nakit ihtiyacına düşük faiz ve ödeme kolaylıkları sağlaması açısından pek çok emekli Aktifbank’ı tercih etmektedir. Aktifbank bünyesi üzerinden PTT ihtiyaç kredisi çekecekler için belirlenmiş olan 2024 yılı faiz ve taksit seçenekleri aşağıda miktarları ile belirtilmiştir.

Kredi TutarıFaiz OranıAylık ÖdemeVade
5 Bin TL%4,89346,57 TL36 Ay
10 Bin TL%4,89693,14 TL36 Ay
13 Bin TL%4,86927,25 TL36 Ay
15 Bin TL%4,891.039,71 TL36 Ay
18 Bin TL%4,891.283,88 TL36 Ay
20 Bin TL%4,891.386,28 TL36 Ay
22 Bin TL%4,891.569,19 TL36 Ay
25 Bin TL%4,891.732,85 TL36 Ay
27 Bin TL%4,891.925,82 TL36 Ay
30 Bin TL%4,892.079,42 TL36 Ay
32 Bin TL%4,892.282,45 TL36 Ay
35 Bin TL%4,892.425,99 TL36 Ay
40 Bin TL%4,892.772,56 TL36 Ay
45 Bin TL%4,893.209,70 TL36 Ay
48 Bin TL%4,893.423,68 TL36 Ay
50 Bin TL%4,893.465,69 TL36 Ay
60 Bin TL%4,894.939,60 TL24 Ay
65 Bin TL%4,895,351,23 TL24 Ay

2024 yılı Aktifbank PTT ihtiyaç kredisi için belirlenen taksit ve faiz miktarları çekilecek kredi miktarına göre bu şekilde belirlenmiştir. Emekli ve PTT personeli kişilerin PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce bu taksit ve faiz miktarlarını inceleyerek başvuru yapmaları çekmek istedikleri kredi için ön değerlendirme olacaktır.

Bu yazı kapsamında 2024 PTT ihtiyaç kredisi nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir gibi pek çok emeklinin merak etmiş olduğu konulara değindik. Emekliye ayrılan kişilerin günlük ihtiyaçlarına göre nakit desteğine gereksinim duymaları sonucu anlaşmalı bankalar üzerinden ihtiyaç kredisi çekebilme ve şartların neler olduğu detaylandırılmıştır.

Ayrıca faiz oranları ve ödeme kolaylıkları bakımından PTT ile anlaşmalı olan Aktifbank’ın faiz ve taksit seçenekleri ile en fazla ne kadar kredi çekilebileceği incelenmiştir. Kredi çekecek emeklilerin bu seçenekleri göz önünde bulundurmaları işlemleri için kolaylık sağlayacaktır.

PTT Kart Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, Direkt Bağlanma

Esnaf Kefalet Kredisi Kaç Günde Çıkar, Limit Ne Kadar

Acil Paraya İhtiyacı Olana Kredi Veren Bankalar

Shares:

10 Yorumlar

 • Cafer yılmaz
  21.07.2022

  Emekliyim ptt den maaşımı alıyorum Aktifbank dan kredi aldım Bir taksidi kaldığı halde kredi vermiyor daha önce kullandım neden şimdi kredi vermiyor acill cevap bekliyorum

  Cevapla
 • ayla
  27.05.2022

  Yorumunuz ptt emekli yetim maasi aliyorum aktif kiredim erken kapatmali 70000milyar kiredi cekmek istiyorum aktif ptt odeme almak istiyorum ayla gokdas tc 64633299552 hizli kimlik sahissi onaylanan parami turkiye cumuriyeti kimligimmle mobil kart kesinlnlikle sahissi ben olmadan odeme elden kimlikle

  Cevapla
 • Abdullah
  12.02.2022

  Emekliyim 10000 bin ihtiyacim var

  Cevapla
 • Betül
  03.02.2022

  Ev hanımları kredi alabiliyor mu

  Cevapla
 • Turgay purut
  15.01.2022

  Ptt devletin verdi kiredi den faydalanmak isdiyorum

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   15.01.2022

   Merhaba,

   PTT ye giderek başvuru da bulunabilirsiniz veya https://www.aktifbank.com.tr/tr/bireysel/emeklilere-ozel-krediler/pttden-aktif-bank-ihtiyac-kredisi linkinden başvuru yapabilirsiniz.

 • Fatma gezer
  22.10.2021

  Cocugumun kalbi delik onu tedavi ettirmek istiyorum

  Cevapla
 • REŞAT
  16.10.2021

  65 yaş maaişi aliyorum kredi çekebilirmiyim

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   18.10.2021

   Merhaba,

   65 yaş maaşı alanlardan kefil veya teminat istenebilmektedir.

 • selahattin
  03.10.2021

  ptrt kredi veriyormu dogrumu

  Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir