• PTT Kredi Başvurusu

  Ülkemizde bireyler bir ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekebilmek için birde fazla yola sahiptir. Bu yollar sayesinde zor durumda kalan bireyler ya da iş kurmak istedikleri zaman kredi çekebilirler. Kredi çekebilmek için de belirli şartlar gerekmektedir. Bu şartlar sağlandığı sürece vatandaşlar başvuru yaparak kredi çekebilirler. Biz de bu yazımızda PTT kredi başvurusunu inceleyeceğiz.


  PTT kredi başvurusu ile ilgili konulara geçmeden önce geçmeden önce PTT kurumunu inceleyelim.

  1840 yılında kurulan PTT ya da uzun adı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı, ülkemizin posta teşkilatıdır. İlk başta adı bu şekilde olan PTT, 2013 yılında Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketine dönüştürülmüştür. Başta sadece posta üzerine hizmet veren PTT, daha sonradan diğer alanlarda da hizmet vermeye başlamıştır. Bu alanlardan birisi de PTT kredisidir. Bu yenilik ile PTT, anlaşmalı olduğu bankalar ile birlikte kredi vermektedir.

  PTT kredi başvurusu son zamanlarda herkesin merak ettiği ve başvurduğu yeniliklerden birisidir. Şimdi PTT kredi başvurusu kapsamında kredi başvurusunun nasıl yapıldığını inceleyelim.

  PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  PTT kredi başvurusu yapmak için ilk olarak en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeye gittiğinizde size verilen formu doldurduktan sonra belgeyi görevli kişiye teslim edersiniz. Sizin PTT Kredi Başvurusu yapmanızdan sonra, belgeniz tercih ettiğiniz bankaya gönderilir, bir süre sonra da kredi PTT Kredi Başvurusunun onaylanıp onaylanmadığına dair bilgiyi alabilirsiniz. Eğer PTT Kredi Başvurusu sonucunda kredi alma talebiniz onaylanırsa Bireysel Kredi Sözleşmesini imzaladıktan sonra kredi alma işlemleriniz tamamlanır ve PTT’den kolaylıkla kredinizi çekebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar


  PTT Kredi Başvurusunda önemli olan bir diğer konu da PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalardır. Bu bankalar dışındaki bir bankadan bu kapsamda kredi çekemezsiniz. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankaları ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Aktifbank
  • Denizbank
  • ING Bank
  • TEB
  • Odeabank
  • Şekerbank

  PTT kredi başvurusunda önemli olan bir diğer konu da PTT kredilerinin faiz oranlarıdır. Bir birey 5.000 TL 36 ay geri ödemeli kredi alırsa bunların aylık ödemeleri bankadan bankaya değişmektedir. Eğer kredinizi Aktifbank’tan alırsanız aylık 193,33 TL ödersiniz. Bu miktar ING Bank’ta 191 TL, Türkiye Ekonomi Bankası’nda 191,78 TL, Odeabank’ta ise 195 TL civarındadır. Belirlenmiş olan bu miktarlar, PTT’den emekli maaşını almakta olan emekliler içindir. PTT’de sadece emekliler için değil, diğer vatandaşlar için de özel kredi imkanları bulunmaktadır. Bu kredilerin de maksimum vade süreleri 36 ay olarak açıklanmıştır. Şimdi de PTT kredi başvurusu kapsamında kredi veren bankaların kredi özelliklerini inceleyelim.

  Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi

  PTT kredi başvurusu kapsamında başvuru yapabileceğiniz bir kredi türü Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi’dir. Bu kredinin faiz oranı, % 1,75 olarak belirlenmiştir. Bu kredide alt limit 1.000 TL, üst limit ise 40.000 TL’dir. Bu krediden 80 yaşına kadar olanlar ve emekli maaşlarını PTT’den çeken kişiler yararlanabilecekler.

  TEB JET Kredi

  PTT kredi başvurusu kapsamındaki bir diğeri kredi de TEB JET kredisidir. Emekli maaşlarını PTT’den tahsis eden vatandaşlar, nüfus cüzdanları ile bu krediye başvurabilirler. Kredi faiz oranı % 1,55’tir. Bu kapsamdaki kredi limiti en az 1.000 TL en çok ise 20.000 TL’dir. Bu krediye 70 yaşına kadar olan emekli vatandaşlar başvurabilmektedir.

  Fibabanka İhtiyaç Kredisi

  PTT kredi başvurusunda kredi veren bir diğer banka da Fibabanka’dır. Fibabanka, müşterilerine 1.000 TL’den 30.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Azami vadesi 48 aydır ve kredi tahsis ücreti yoktur. Bu krediden 80 yaşına kadar olan müşteriler faydalanabilmektedir. Bu kredi ile alakalı yapılandırma işlemleri, banka şubelerinde yapılmaktadır.  tıkla sorunu sor

  PTT Kredi Başvurusu İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın