E-Devlet

2020 E-Devlet Hacı Adaylarının Kura Sonuçlarını Sorgulama

2020 Yılı Hac İçin Kura Çekilişleri Tamamlandı! Hac vazifesini 2020 yılında getirmek için kayıt yaptıran milyonlarca vatandaşımız bu gün gerçekleşen kura çekilişinin sonuçlarını merakla beklemektedir. 2020 Yılı için hac kura çekilişleri bu gün Diyanet İşleri Başkanlığı’nca gerçekleştirildi. 2020 yılı için kura çekiliş sonuçlarını merakla bekleyen vatandaşlar saat 21.00 itibarı ile birlikte e-Devlet sorulama ekranından gerçekleştirebileceklerdir.

Hac vazifesini yerini getirmek isteyen vatandaşlar bu gün kuranın çekilmesini merakla beklerken, çekilen kuralardan isimlerinin netleştirilmesini heyecanla beklemekteydi. Hacı adaylarının bekleyişleri artık sona ermiş bulunmaktadır. Bu gün hac kura çekilişleri tamamlanmış olmakla birlikte, 9 Ocak 2020 bu gün akşam saat 21.00 itibarı ile e-Devlet üzerinden hac adaylarının kura sonuçlarına erişim sağlayabileceklerdir.

2020 Yılı Hac Kura Sonuçları Sorgulama Ekranı Açıldı!

2020 Yılı Hac Kura Sonuçları Sorgulama Ekranı Açıldı! Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmiş olan hac kura çekiliş sonuçları açıklanmış bulunmaktadır. Ayrıca hac kura çekilişleri sonuç sorgulama ekranı, hacı adaylarının bireysel erişimine saat 21.00 itibarı ile açılmıştır.

Kura Sonuçlarını Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

2020 yılı hac kura çekilişleri 9 Ocak 2020 Perşembe bu gün sabah saat 10.00’da başlamış ve hac kura çekilişleri tamamlanmış bulunmaktadır. Buna göre 2020 yılı için sabah saat 10.00’da başlayan hac kura çekilişleri sonuçlanmış ve bu akşam saat 21.00 itibarı ile e-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapılabilecektir.

Yapılan hac kura çekilişlerinde, kurada Hac hakkı kazanan adayların 13 Ocak 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayarak kesin kayıt yaptırmak için kesin olarak e-Devlet şifrelerinin olması zorunludur. 13 Ocak 2020 Pazartesi günü başlayacak olan Hac hakkı kazanan adayların kesin kayıt süreçleri 24 Ocak 2020 Cuma günü sona erecektir. Hac kura çekilişine grup olarak katılım sağlayan adayların sadece grup başı olan adayların e-Devlet şifresi almaları yeterli olacaktır. 2020 Yılı Hac Kura Çekiliş Sonuçlarına e-Devlet Sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu