E-Devlet

E-DEVLET UYGULAMALARI

E-Devlet uygulamaları hayatımıza girdiği günden itibaren büyük kolaylıklar getirmiştir. E-Devlet uygulamalarını kullanarak pek çok kamu işlemlerimizi internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilmekteyiz. E-Devlet uygulamaları bize uzun süren işlemlerimizi hem hızlı hem de güvenli bir şekilde yapabilme imkanı sağlamıştır. E-Devlet uygulamalarına “www.turkiye.gov.tr” adresinden ulaşabiliriz. Bu sitede bizlere kolaylık sağlayan bazı hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetleri vatandaş, devlet ve iş olmak üzere 3 ana başlık altında toplamak mümkündür.

Vatandaş Başlığındaki Hizmetler

E-Devlet uygulamalarında vatandaş adı altındaki hizmetler; Eğitim, Askerlik ve Seferberlik, Doğum, İş ve Kariyer, Sosyal Güvenlik, Aile, Sağlık, Özürlü Vatandaşlar, Seyahat ve Turizm, Kütür-Sanat ve Spor, Trafik, Yasal İşlemler, Haklar ve Korunması gibi hizmetlerdir.

Devlet Başlığındaki Hizmetler

E-Devlet uygulamalarında devlet  adı altındaki hizmetler şunlardır; Tarihimiz, Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, Adli ve İdari Yargı, Araştırma ve İstatistikler, Bilim ve Teknoloji, Devlet Sözleşme ve İhaleleri, Eğitim, Enerji, Doğal Kaynaklar ve Çevre, Kültür ve Turizm, Savunma ve Güvenlik, Sağlık, Tarım, Uluslararası İlişkiler ve Konular, Mevzuat.

İş Başlığındaki Hizmetler

E-Devlet uygulamalarında iş başlığı altındaki hizmetler ise; işletmenin Doğuşu ve Feshi, Sektörler, İşletmelerin Büyüme ve Gelişimi, Bağış, Destek ve Krediler, Dış Ticaret, Elektronik Ticaret, Yatırım ve Sermaye, Vergi, Devlet İhaleleri, Ekonomi ve Finans, İş ve Kariyer.

Bu şekilde size sağlanmış olan E-Devlet uygulamalarındaki hizmetleri kullanabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerine giderek temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra birçok işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. ssk primimi hiç bir şekilde sorgulama yapamıyorum TC NO12122660628 CİLT NO: 0031 KONYA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu