emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Bayram Öncesi İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödemelerinin Tarihleri Belli Oldu!

Bayram Öncesi İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödemelerinin Tarihleri Belli Oldu!
20.07.2020

Bayram Öncesi İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödemelerinin Tarihleri Belli Oldu! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından bayram öncesinde sevindirici haber geldi. Bakan Selçuk yapmış olduğu son dakika açıklamasında Kurban Bayramı öncesinde işsizlik ve kısa çalışma ödemelerine yönelik olarak açıklamada bulundu. Buna göre Temmuz 2020 ayı için ödenmesi gereken işsizlik ve kısa çalışma ödenekleri 27 Temmuz’dan itibaren gerçekleştirilecektir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından son dakika açıklaması gelmiş bulunmaktadır. Buna göre Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayı için yapılacak olan işsizlik ve kısa çalışma ödeneklerinin 27 Temmuz 2020 pazartesi gününden itibaren başlayacağını belirtti.

Temmuz Ayına Yönelik Ödemeler 27 – 29 Tarihleri Arasında Yapılacak!

Temmuz Ayına Yönelik Ödemeler 27 – 29 Tarihleri Arasında Yapılacak! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 5 Ağustos tarihinde yapılması gereken Temmuz ayı için işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektiklerini belirtti. Bu şekilde vatandaşların Kurban Bayramı öncesinde destek ödemelerini gerçekleştirmiş olacağız dedi. Belirtilen ödemelerin 27 Temmuz 2020 Pazartesi gününden itibaren T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre vatandaşların banka hesaplarına yapılacağını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, belirtilen ödemeleri IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlar için PTT üzerinden ödemelerinin yapılacağını belirtti. Ayrıca Bakan Selçuk, işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin aşağıdaki şekilde ödeneceğini belirtti.

  • T.C. kimlik numarasının son hanesi 0 – 2 olanlar için 27 Temmuz Pazartesi günü,
  • T.C. kimlik numarasının son hanesi 4 – 6 olanlar için 28 Temmuz Salı günü,
  • T.C. kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar için 29 Temmuz Çarşamba günü,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.