Genel

Bayram Öncesi Bakan Pakdemirli’den Sevindirici Haber Geldi!

Bayram Öncesi Bakan Pakdemirli’den Sevindirici Haber Geldi! Gelen son dakika bilgisine göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçilerimize sevindirici haber gelmiş bulunuyor. Bakan Pakdemirli Kurban Bayramı, öncesinde toplam 10 kalemde 358 milyon 204 bin tarımsal desteğin çiftçilerin hesaplarına yatırılacağını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından gelen son dakika gelişmesi olarak sevindirici haber gelmiş bulunuyor. Bakan Pakdemirli, Kurban Bayramı öncesinde toplam 10 kalemden oluşan, 358 milyon 204 bin TL tutarındaki destek ödemesinin bu gün çiftçilerin hesaplarına yatacağını bildirdi. Bakan Pakdemirli, 24 Temmuz 2020 Cuma bu gün saat 18.00 itibarı ile hesaplara aktarılacak olan destek ödemelerine yönelik detaylar hakkında açıklama yapmış bulunuyor.

Bakan Pakdemirli Tarafından Açıklanan Destek Ödemeleri ve Miktarları

Bakan Pakdemirli Tarafından Açıklanan Destek Ödemeleri ve Miktarları, çiftçilerimize ödenecek olan destek miktarları ve ödenekleri aşağıdaki gibi belirtilmiş bulunmaktadır.

  • Çiğ Süt Destek Ödemesi; 254.300 adet üreticimiz için 2,45 milyon ton çiğ süte yönelik olarak 329,4 milyon TL,
  • Hububat ve Baklagil Desteği Ödemesi; 4.905 adet üreticiye, 16 milyon 515 bin TL,
  • Yağlı Tohumlu Bitkiler Desteği Ödemesi; 148 adet üreticimize, 1 milyon 900 bin TL,
  • Dane Mısır Desteği Ödemesi; 522 adet üreticimiz için, 506 bin TL,
  • Katı Organik – Organomineral Gübre Desteği Ödemesi; 2.391 adet üretici için, 1 milyon 525 bin TL,
  • Toprak Analiz Desteği Ödemesi; 176 bin TL,
  • Mazot Gübre Desteği Ödemesi; 102 adet üreticimize 74 bin TL,
  • Kırsal Kalkınma Desteği Ödemesi; 69 proje için 6 milyon 464 bin TL,
  • Uzman Eller Projesi Destek Ödemesi; 9 adet proje için 880 bin TL,

Hayvan Gen Kaynakları Desteği kapsamında; 112 Adet yetiştirici için 764 bin TL olmak üzere toplamda 358 milyon 204 bin TL tarımsal destek ödemesi tüm üreticilerimize hayırlı ve uğurlu olsun açıklaması geldi.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu