emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

MEB’den Açıklama Geldi O Sınavlarda Ertelendi!

MEB’den Açıklama Geldi O Sınavlarda Ertelendi!

MEB’den Açıklama Geldi O Sınavlarda Ertelendi! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Bursluluk Sınavı ve Adaylık Kaldırma Sınavı korona virüsü nedeni ile ertelenmiş bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için ertelediklerini açıklamış bulunmaktadır. İOKBS sınavını ertelediklerini açıklayan Bakan Selçuk, 25 Nisan 2020 tarihinde yapılması planlanan sınavın korona virüsü nedeni ile ertelenerek, İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Bursluluk Sınavı’nı 6 Haziran 2020 Cumartesi gününe ertelediklerini açıklamış bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk diğer yandan da “Öğretmen adaylarımızın gireceği bir sınavı da ertelediklerini duyurdu”. Öğretmen adaylarının 25 Nisan 2020 tarihinde girecekleri Adaylık kaldırma Sınavı’nın da 5 Temmuz 2020 Pazar gününe ertelendiğini açıklamıştır.

MEB O Sınavları Erteledi! 

MEB O Sınavları Erteledi! Son dakika haberi olarak duyurulan bilgiler kapsamında Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk tarafından duyurulan ve açıklaması gerçekleştirilen habere göre Bursluluk sınavı ve Adaylık Kaldırma Sınavı’nın ertelendiği belirtilmiş bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, Bakanlık tarafından erteleme kararı aldıkları sınavlara yönelik son dakika açıklamasında bulunmuştur. Bakan Selçuk, İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ve Adaylık Kaldırma Sınavı’nı ertelediklerini açıklamış bulunmaktadır. Bakanlık Nisan 25 2020 tarihinde yapılması planlanan bu iki sınav için erteleme kararı aldıklarını ve sınav takvimini yeniden oluşturduklarını duyurdu.

Bakan Selçuk, konu ile ilgili şu açıklamayı yapmış bulunmaktadır. 25 Nisan 2020 Cumartesi günü yapılması planlanan yurt içi ve yurt dışında olmak üzere, İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Bursluluk Sınavı olan İOKBS sınavını 6 Haziran 2020 Cumartesi gününe ertelenmiş bulunmaktadır. Öğretmen adaylarımızın gireceği ve 25 Nisan 2020 Cumartesi günü yapılması planlanan Adaylık Kaldırma Sınavı’nı da 5 Temmuz 2020 Pazar gününe ertelemiş olduklarını açıklamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.