emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Bakan Selçuk Açıkladı Kısa Çalışma Ödenekleri Erken Yapılacak!

Bakan Selçuk Açıkladı Kısa Çalışma Ödenekleri Erken Yapılacak!

Bakan Selçuk Açıkladı O Ödemeler Erken Yapılacak! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamasında o ödemelerin erken yapılacağını duyurmuş bulunuyor. Gelen son dakika bilgisine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk İşsizlik ödemeleri ve kısa çalışma ödemelerinin bu ay için erken yapılacağını duyurdu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödemeleri kapsamında son dakika açıklaması gelmiş bulunuyor.

Buna göre Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan yazılı açıklamada belirtilen son dakika haberi kapsamında, Haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri öne çekilmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk’un açıklamasına göre belirtilen kısa çalışma ve işsizlik ödenekleri 29 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren ödenmeye başlanacaktır.

Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödemeleri Öne Alındı!

Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödemeleri Öne Alındı! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yazılı açıklamasında Haziran 2020 ayına yönelik olarak işsizlik ve kısa çalışmaları ödeneği ile ilgili bilgi aktarmış bulunuyor. Bakan Selçuk, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer vermiş bulunuyor. Korona virüsü tedbirleri kapsamında, 5 Temmuz 2020 tarihinden itibaren yapılması gereken Haziran ayı kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerini öne çektiklerini belirtti. Belirtilen ödemelerin, 29 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren vatandaşların T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre gerçekleştirileceğini belirtmiş bulunmaktadır.

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneklerinin, ödemelerinin ise başvuru esnasında bildirilen IBAN numaralarına yapılacağını, IBAN numarası belirtmeyen vatandaşlar için de PTT şubeleri üzerinden yapılacağını belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, kısa çalışma ve işsizlik ödemelerinin hesaplara gönderiş tarihlerinin de şu şekilde olacağını belirtti.

  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 0 olanlara 29 Haziran 2020 Pazartesi günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 2 olanlara 30 Haziran 2020 Salı günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 4 olanlara 1 Temmuz 2020 Çarşamba günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 6 olanlara 2 Temmuz 2020 Perşembe günü,
  • T.C. Kimlik Numarasının Son Hanesi 8 olanlara 3 Temmuz 2020 Cuma günü,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.